שתף קטע נבחר

חשיפה: הסערה הבאה - חבר כנסת ישראלי על סיפון משט התמיכה לעזה

ח"כ באסל גטאס מהרשימה הערבית מתכוון לעלות על משט שייצא מחופי יוון לעזה. הוא שיגר מכתב לנתניהו וליעלון והבהיר כי בכוונתו לעלות על המשט. בשיחה עם ynet אמר כי אינו חושש מהשלכות: "זהו משט שלום ולא אלים"

חמש שנים אחרי חנין זועבי במשט המרמרה , ynet חושף כי חבר כנסת ערבי נוסף עולה על משט לעזה במה שעשוי לחולל סערה חדשה: ח"כ באסל גטאס (הרשימה המשותפת) אישר בשיחה עם ynet כי בכוונתו לעלות על משט תמיכה מיוון לרצועת עזה, שמטרתו, לדבריו, הגשת סיוע הומניטרי לתושבים. המארגנים, ועמם גטאס, כבר נמצאים ביוון, ומשם צפוי המשט לצאת כנראה מחר או לכל המאוחר ביום שלישי.

 

גטאס שיגר מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשר הביטחון משה יעלון והבהיר כי בכוונתו להיות על סיפון הספינה. "אין שום סיבה למנוע מאיתנו להגיע לעזה ולהגיש את הסיוע שאנחנו מביאים איתנו", כתב. "אני קורא לכם להורות לכוחות הביטחון הישראליים להתרחק מהמשט ולתת לו להמשיך בדרכו. השתלטות על הספינות ומניעתן להגיע ליעד יסבכו את ישראל במשבר בינלאומי קשה נוסף, שאתה וממשלתך תישאו באחריות מלאה לתוצאותיו".

בפעם שעברה זה נגמר בהשתלטות של צה"ל על המרמרה ובהרוגים (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
בפעם שעברה זה נגמר בהשתלטות של צה"ל על המרמרה ובהרוגים(צילום: דובר צה"ל)

את המשט, שיכלול שלוש ספינות, מארגנים פעילים שבדים פרו-פלסטינים והוא יכלול אקדמאים, חברי פרלמנטים, אמנים ועוד. אף ששמות רוב הממשתפים במשט לא פורסמו, מי שככל הנראה יהיו עליו הם חברת הפרלמנט האירופי הספרדייה אנה מירנדה, והישראלי לשעבר דרור פיילר, אמן ופעיל שמאל המתגורר עשרות שנים בשבדיה.

 

בשיחה עם ynet הסביר גטאס את המהלך: "המצב חמור ביותר בעזה. שום דבר לא השתנה ואף נעשה גרוע יותר. הסגר על עזה חזר להיות באותה רמה ואפילו ברמה גבוהה יותר. המצב הכלכלי קשה מאוד והעולם כמנהגו נוהג, כולל בישראל".

ח"כ באסל גטאס ()
ח"כ באסל גטאס
 

לדבריו, כוונת המשט היא למשוך את תשומת הלב העולמית לעניין המצוקה בעזה ו"לנסות לגרום ללחץ בינלאומי כדי שישראל תשנה את המדיניות שלה. אם המצב הנוכחי יימשך, סיבוב נוסף של אלימות ומלחמה הוא עניין של זמן".

 

גטאס אינו חושש מההשלכות כפי שקרה במשט המרמרה, שבו נכחה חברתו לסיעה, ח"כ זועבי. "המשט כולל אנשים שבאים להגיש סיוע, בעיקר רפואי. הוא משט שלום ולא אלים. לאלה שיבקרו אותי אני אומר: למה שלא תצטרפו? מדוע ישראלים שאכפת להם מכך שלא ייפתח פה סבב אלימות נוסף, לא מצטרפים אליי כדי לסיים את המצור החמור על עזה?"

 

במכתב לנתניהו וליעלון כתב גטאס כי במשט משתתפים עשרות חברי פרלמנט ואנשי ציבור מכל העולם: "המשט האזרחי הוא משט שלום שמטרתו למקד את תשומת הלב הציבורית והבינלאומית למצבם של 1.8 מיליון פלסטינים החיים בתנאי כלא ובתנאים מחפירים כתוצאה מהמצור הישראלי. אין שום סיבה למנוע מאיתנו להגיע לעזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים