שתף קטע נבחר

הסרט נחשף: כך הפיל אביב גפן פדופיל

הזמר התחזה ל"סתיו", ילדה בכיתה ו', והצליח ללכוד גבר שהציע בשיחת רשת הצעות מיניות וביקש מהילדה: "תורידי את המכנסיים". צפו בקטע מהסרט "עולם חדש"

 

"מה את לובשת עכשיו? יש לך חזייה?". כך פנה ברשת גבר ל"סתיו", ילדה בת 13, והציע לה הצעות מגונות. מה שהוא לא ידע זה שמדובר בעצם באביב גפן, שיצא לחקור את המשמעות של להיות ילד בן 13 כיום, במסגרת הסרט "עולם חדש" שנועד להילחם בתופעות אלימות ומין נגד ילדים באינטרנט. החשוד נעצר. ynet חושף את הקלטת השיחה בין "סתיו" לחשוד בפדופיליה שנעצר ע"י המשטרה בעקבות השיחה.

 

גפן התמקד בסרטו ברשת האינטרנט, במחשבים, בטאבלטים ובסלולר. זאת כחלק ממהלך ציבורי חדש שהוא מוביל ביוזמת חברת tom - המספקת שירותי ייעוץ והגנה על ילדים ונוער, והוקמה כדי להתמודד עם הסכנות ברשת ולהעלות נושאים אלה למודעות הורית רחבה ולאפשר להם, לראשונה, כלים טכנולוגיים פשוטים המסייעים להתמודד עם התופעה.

 

גפן התחזה לילדה בכיתה ו' והצליח לגרום לכך שהחשוד יתקשר אליו. "תורידי את המכנסיים", נשמע קולו של הגבר מצדו השני של הקו, ולאחר מכן הציע לה הצעה מגונה. "אני רק בת 13", ענתה הילדה. החשוד לא התבלבל: "את רוצה. אין לך מה להתבייש, אנחנו לא מכירים".

 

"כהורה וכבן אדם - עברתי חוויה מזעזעת", תיאר גפן. "שנים אני כבר עסוק וכותב על העולם החדש הזה שסביבנו, אבל החוויה שעברתי רחוקה מכל מה שדמיינתי. איבדנו את העקבות של ילדינו אי שם ברשת, וכשהכול פתוח אנונימי זמין ובחינם, תמיד יהיה מי שינצל את זה. כנראה שכולנו מחוברים אבל מנותקים באותו הזמן - הילדים שלנו בבית ואנחנו רואים אותם, אבל בעצם לא רואים כלום".

 

יריב פאר, מנכ"ל חברת tom להגנה על ילדים ברשת שיזמה את הסרט: "אנחנו מברכים את משטרת ישראל על לכידת הפדופיל, שבוודאי סיכן עוד ילדים. נמשיך להגן על ילדי ישראל בכל דרך ברשת".

 

לצפייה בסרט המלא

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים