שתף קטע נבחר

קיץ 2015: קריסת מחירי הנופש - והרווח שלכם

השמיים הפתוחים וחברות הלואו-קוסט הוזילו פלאים את מחירי הטיסות, וכתוצאה מכך גם את חבילות הנופש האהובות על הישראלים. רגע לפני שאתם יוצאים לחופשה, מדד ynet וטרווליסט חושף את פערי המחירים שכולנו מרוויחים מהם

בקיץ הזה כולנו נשלם פחות: דווקא בתקופה בה אנחנו רגילים לראות קפיצה של מחירי החופשות כלפי מעלה, השנה המצב שונה לחלוטין - המחירים צונחים, ובגדול. רוצים לדעת עד כמה תשלמו פחות בהשוואה לקיץ 2014, מהם המקומות החדשים ברשימת היעדים הפופולריים ואילו ערים מחליפות את ברלין, בודפשט ואנטליה? צפו בסקירה המלאה של ynet ו-Travelist:

 

 

כתוצאה ממדיניות השמיים הפתוחים חברות הלואו קוסט נכנסו למשחק וסחפו יחד איתן את החברות הגדולות והסדירות כך שהמחירים צנחו מהתקופה הזאת בשנה שעברה. מחירים הטיסות ירדו ב-13% ואילו מחירים חבילות הנופש ב-35%.

הבשורה המשמחת ביותר לסיכום מדד קיץ 2015, היא כמה אנחנו משלמים בסופו של דבר ומדובר בעשרות אחוזים פחות. הסיבה העיקרית לכך, לדברי תמר גרזון, מנכ"לית Travelist היא "העובדה שהתחרות בענף הולכת ומתחזקת בעיקר ברמת חברות התעופה וכניסתם והתחזקותם של שחקנים בינלאומיים המשכללים את השוק ומייצרים שפע אפשרויות לטובת הצרכן".

אמסטרדם בחמישייה הפותחת בהזמנת טיסות

בתחום הטיסות, ניו יורק לא יורדת מגדולתה, והיא נמצאת במקום הראשון. אמסטרדם נכנסה לחמישייה המובילה והיא נמצאת במקום השלישי עם 17%, כאשר בקיץ הקודם היא לא נכללה כיעד מוביל. הכרזתה של חברת איזיג'ט להיכנס כבר בחורף הקרוב לאמסטרדם תחזק עוד יותר את המגמה.כמו כן, גם היעדים פראג ווינה מובילים הקיץ עם 15%, כאשר אשתקד הן לא הצטיירו כיעדים מובילים.

 (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
(צילום: Shutterstock)

ברלין אאוט מינכן אין: מינכן היא עיר מרכזית ביציאה לטיולי משפחות במרכז אירופה בעיקר בזכות היער השחור, וגם בעקבות כניסתה של חברת German Wings לטיסות מישראל.

איי יוון מנצחים בגדול בחבילות הנופש

קיץ 2015 מתאפיין בבחירה של הישראלים, עבור חבילות הנופש, לבלות באיי יוון. מאז שהיחסים הדיפלומטיים בין ישראל לטורקיה עלו על שרטון מחפשים הישראלים חלופה לקלאבים המפוארים שבטורקיה. כך אנו רואים שגם השנה יעדי רודוס וכרתים מככבים במקומות הראשונים. שני היעדים זכו לעלייה בביקושים. רודוס עם עליה של 11%, כרתים עם עליה 39% בהשוואה ל-2014. במקום השלישי התברגה השנה בורגס, שמציינת הקיץ עליה של 84% וזה המון.

 

יעד חדש שהתברג לחמישייה הפותחת הוא האי קוס ביוון: כאמור, המגמה השנה היא חיפוש אלטרנטיבות לטורקיה, וכך קוס מצאה את עצמה בקיץ הקרוב על המפה.

 

אמסטרדם במקום בודפשט וברלין

נתון מעניין נוסף, הוא אמסטרדם, יעדשהתברג בקיץ 2014 בטיסות צ'רטר, ובשנים 2013-2014 כלל לא נמצא כיעד מוביל בחבילות הנופש. הקיץ, אמסטרדם זוכה לעלייה משמעותית בביקושים בחבילות נופש עם 7%.

"אמסטרדם תפסה את מקומן של בודפשט וברלין בחבילות נופש אליהן התחזקו קווי טיסות הלואו-קוסט, דבר ששינה את ההתנהגות הצרכנית של הנוסע הישראלי ויצר העדפה להזמנת טיסה לחוד ומלון לחוד", לדברי גרזון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תמונות מאתר wanago.co.il
אמסטרדם מתברגת לחמישייה הפותחת
תמונות מאתר wanago.co.il
קוס במקום אנטליה
מומלצים