שתף קטע נבחר

מנכ"ל בנק הפועלים: "איימו לרצוח אותי"

ציון קינן העיד בבית המשפט במסגרת הבקשה להוציא צו מניעה נגד עו"ד ברק כהן, פעיל חברתי ב"באים לבנקאים": "37 שנה אני בבנק ומה שמביא אותי לכאן זו הסתה"

"אני מסתובב עם מאבטחים כי איימו לרצוח אותי. 37 שנה בבנק בתפקידים שונים. מה שמביא אותי לבית המשפט, לכאן, זו ההסתה". כך העיד הערב מנכ"ל בנק הפועלים, ציון קינן בבקשה להוציא צו מניעה נגד עו"ד ברק כהן, פעיל חברתי ב"באים לבנקאים". בסוף השבוע הוציא בית המשפט צו מניעה נגד "באים לבנקאים" - לפי בקשתה של מנכ"לית בנק לאומי, רקפת רוסק עמינח.

 

כתבות נוספות בנושא בערוץ הכלכלה:

 

לבית המשפט הגיעו בשעות ערב כמה עשרות פעילים חברתיים שהמתינו יחד עם עו"ד כהן לבואו של קינן. כשהגיע למקום מנכ"ל בנק הפועלים הוא לווה בקריאות בוז ובצעקות "גנב".

 

לדברי קינן, כהן מטריד ומאיים עליו, ולכן יש לאסור עליו מלהתקרב אליו או ליצור עמו קשר. "יש מסכת של איומים, הצקות, הסתה והדבר הכי חשוב הוא שיש חשש גדול שתסתיים בפגיעה בנפש", אמר בא כוחו של קינן במהלך הדיון.

 

במהלך הדיון הציג בא כוחו של קינן, עו"ד ערן שמעוני, סרטונים שעלו בעמוד הפייסבוק של "באים לבנקים" הכוללים, לדבריו, איומים מפורשים, ובהם איום להגיע לחתונת בנו של מנכ"ל הפועלים. "במאי 2012 נרצחו 4 אנשים בסניף בנק הפועלים בבאר שבע", נאמר עוד, "זה נעשה בעקבות פרסומים ברשת, לא בעקבות פרסומים של עו"ד כהן. אומרים גם כאן ש'את האנשים האלה צריך להרוג', זה מה שקורה ברשת. יש איומים מפורשים. אנחנו נמצאים בתיק של הטרדה מאיימת, החוק מאוד ברור".

 

עו"ד כהן הציג לבית המשפט את התגובה לאותו פוסט מסית, ובו השיב לכותב כי 'באים לבנקים' מדגישים שהם מנהלים "מאבק עממי לא אלים".

קינן בעת הגעתו לבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
קינן בעת הגעתו לבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

 

קינן: "לא יכולתי להבליג כשקראו לי גנב"

לבקשת עו"ד כהן, עלה קינן לדוכן העדים והשיב לשאלותיו. "אתה זוכר שנפגשנו במסעדה? ישבת עם יו"ר הבנק?".

 

קינו השיב: "אכן ישבתי במסעדת אזורה. ברק הופיע עם קללות וצעקות. מיד בעל המסעדה ראה את זה וראה שבעקבות הקללות והצעקות אנשים יוצאים מהמסעדה. מה קרה שם אחרי זה עם בעל המסעדה אינני יודע. הכפשת את שמי ואת היו"ר. חשוב לי לומר, שהאירועים האלה לא החלו במסעדה. אני כאן אחרי כמה חודשים שלמעשה הבלגתי מהסיבה הפשוטה שאני 37 שנה בבנק, ראיתי אירועים, פגשתי אירועים למיניהם, אבל אני לא יכול להבליג כשעו"ד ברק מגיע לבית העסק של הבן שלי לפני כחודשיים עם חבורה נוספת ומכריז, 'אבא שלך גנב, תצא בן של גנב' ועוד כל מיני. הזעיקו שם את המשטרה. הבנתי, לא הייתי שם, שהוא התעמת גם עם המשטרה".

 

קינן הוסיף: "הגעתי לכאן בגלל משפחתי, בגלל הילדים. הוא התקשר לחמתי, שאינה בקו הבריאות, הקליט את השיחה ואמר שאני מכה את אשתי ועוד כל מיני הערות מזעזעות. הוא התקשר גם לאחות של אשתי וחזר על אותן אמירות ואותן קללות. אחות של אשתי התלוננה במשטרה. הוא עקב אחרי, שם תצפיתנים. אני חושש למשפחתי וחושש שחלילה שזה יגלוש לאלימות. מספיק לראות את הדקות שהגעתי לכאן, את הקללות שהיו. אני מסתובב לצערי עם מאבטחים כי מישהו איים לרצוח אותי. האדם הזה עצור כרגע עד תום הליכים והיו עוד אירועים נוספים".

 

עו"ד כהן: "אני פניתי אליך במסעדה כ'גנב' ואמרת לי שאתה אידיוט, לא נראית מוטרד".

 

קינן: "אדם שיושב ואוכל עם יו"ר הבנק, מגיע אדם ומתחיל לצעוק בצעקות שבר ואומר את מה שאומר ואחרי זה שואל למה אתה הולך. זה תענוג גדול לשמוע".

 

השופטת אפרת בוסני: "זה מטריד?".

 

קינן: "זה מטריד ומאיים".

 

עו"ד כהן: "האם שמעת מעוד אנשים טענות בציבור שאומרות את מה שאני אומר?".

 

קינן: "אני 37 שנה בבנק בתפקידים שונים. אני מודה שמה שמביא אותי לכאן זו ההסתה שאתה גורם לה שמישהו אומר 'לא פחות מגזר דין מוות' שזה אומר אני, המשפחה והילדים, לכן אני בא לבקש סעד מבית המשפט. 37 שנה אני בבנק ומה שמביא אותי לכאן זו הסתה".

 

עשרות הקיפו את קינן בצאתו מבית המשפט 

 

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)
   

 

"החיים והמוות ביד הלשון", הבהירה השופטת בוסני לעו"ד כהן שהעיר הערות בדיון בנוגע לקינן ופעילותו נגדו.

 

בבקשה שהוגשה לבית המשפט, טען קינן כי "בשים לב לדפוסי הפעולה של כהן, לאיומיו המפורשים להמשיך ולהטריד אותו ואת משפחתו ולחשש הכבד כי אם מעשי ההטרדה יימשכו תיגרם פגיעה פיסית בקינן". לכן, צוין עוד, "מתבקש בית המשפט לעשות שימוש בסמכותו ולהורות על הוצאת הצווים".

 

"עניינה של בקשה זו", נכתב בבקשה, "בצורך הדחוף לשים קץ למסכת מתמשכת של הטרדות והצקות חמורות ביותר מבית מדרשו של כהן. מזה תקופה ממושכת מטריד הלה את המבקש ואת בני משפחתו, מתנכל להם, מציק להם, מסית נגדם ופוגע באופן חמור ביותר בשלוות חייהם".

 

עוד כתב קינן: "המבקש אינו יכול להבליג עוד. הגיעה העת לשים סוף למסכת ההצקות וההטרדות של כהן. הגיעה העת להשיב לקינן ולבני משפחתו את שלוות חייהם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ציון קינן מנכל מנכ"ל בנק הפועלים בית משפט תנועת המחאה נגד הבנקים
צילום: מוטי קמחי
מומלצים