שתף קטע נבחר

משתתפי המשט יקבלו איגרת מנתניהו: "לא התכוונתם להפליג לסוריה?"

משרד ראש הממשלה פרסם את האיגרת שיקבלו הפעילים שעל המשט לעזה. "בשנה האחרונה הוכנסו לעזה ציוד כמו בחצי מיליון סירות שלכם", נכתב. "אם זכויות אדם היו באמת מעניינות אתכם, לא הייתם מפליגים להזדהות עם משטר טרור שמוציא להורג תושבים ללא משפט"

המשט לעזה צפוי להגיע לאזור הלילה או מחר (יום ב') לפנות בוקר וככל הנראה להיעצר בדרכו, והפעילים שעל הספינה יובאו לישראל. משרד ראש הממשלה פרסם הערב (יום א') את האיגרת שיקבלו הפעילים: "נראה שטעיתם בדרך, ברוכים הבאים לישראל. אולי התכוונתם להפליג למקום לא רחוק מכאן – סוריה. שם טובח משטרו של אסד מדי יום בבני עמו וזאת בתמיכת המשטר הרצחני של איראן".

 

האיגרת המלאה שיקבלו משתתפי המשט

 

ח"כ גטאס על המשט לעזה (צילום: דוברות בל״ד) (צילום: דוברות בל״ד)
ח"כ גטאס על המשט לעזה(צילום: דוברות בל״ד)

הספינה השוודית "מריאן" שמובילה את המשט (צילום: מתוך יוטיוב) (צילום: מתוך יוטיוב)
הספינה השוודית "מריאן" שמובילה את המשט(צילום: מתוך יוטיוב)

בהמשך האיגרת מפורט הציוד שנכנס מישראל לרצועת עזה והניסיונות של חמאס להבריח אמצעי לחימה לרצועה. "אם זכויות אדם היו באמת מעניינות אתכם", נכתב עוד, לא הייתם מפליגים להזדהות עם משטר טרור שמוציא להורג ללא משפט תושבי עזה, ומשתמש בילדי עזה כמגן אנושי.

 

"בישראל אנו מתמודדים עם מציאות שבה ארגוני טרור כמו חמאס, מנסים לפגוע באזרחים חפים מפשע. מול ניסיונות אלה אנו מגנים על אזרחי ישראל בהתאם לדין הבינלאומי. למרות זאת ישראל מסייעת להעברת סחורות וציוד הומניטרי לעזה – כ-800 משאיות מידי יום שהכניסו בשנה האחרונה יותר מ-1.6 מיליון טון סחורות. בממוצע טון ציוד לכל תושב ברצועה, ציוד ששקול לתכולת יותר מ-500,000 סירות כמו זאת שהגעתם איתן".

 

משרד ראש הממשלה מבהיר באיגרת כי "אין סגר על רצועת עזה, ואתם מוזמנים להעביר דרך ישראל כל ציוד הומניטרי. לצד זה איננו מוכנים לאפשר הכנסת אמצעי לחימה לארגוני הטרור בעזה כמו שנעשה בעבר באמצעות הים. רק לפני שנה סיכלנו ניסיון להבריח מהים מאות אמצעי לחימה שהיו מיועדים לפגוע באזרחים חפים מפשע. מניעת כניסה דרך הים נעשית בהתאם לחוק הבינלאומי ואף קיבלה גיבוי מוועדה של מזכ"ל האו"ם".

 

על המשט שיצא בסוף השבוע מיוון לכיוון רצועת עזה נמצא בין היתר גם ח"כ באסל גטאס (הרשימה המשותפת), כפי שפורסם לראשונה ב-ynet. מוקדם יותר היום שלח ח"כ גטאס מכתב לראש הממשלה ולשר הביטחון וקרא להם לאפשר למשט להיכנס לרצועה ולהימנע משימוש בכוח.

 

בנוסף הוא הציע ליו"ר ועדת הכנסת דוד ביטן לדחות את הדיון בשלילת זכויותיו שמתוכנן ביום שלישי, משום שבתאריך זה הוא לא צפוי לשהות בארץ.

 

ח"כ ביטן אמר בתגובה לח"כ גאטס כי "מאחר ויש לך זמן ויכולת לכתוב מכתבים פופוליסטיים מלב ים, ומאחר שכחבר בכנסת ישראל התעלמת מהקריאות להימנע מעלייה למשט והחלטת להמשיך במאמציך לחתור תחת המדינה, איני רואה כל סיבה להעתר לבקשת הדחייה. כשם שמצאת אפשרות לתקשר מלב ים תמצא פתרון לצור קשר עם הוועדה ביום שבו קבעתי את הישיבה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מתוך יוטיוב
המשט בדרכו לאזור
צילום: מתוך יוטיוב
מומלצים