שתף קטע נבחר

נדחה ריצוי המאסר של אולמרט גם בפרשת טלנסקי

פרקליטות המדינה הסכימה לבקשת ראש הממשלה לשעבר, שנידון ל-8 חודשי מאסר בפרשת מעטפות הכסף. העונש נדחה עד אחרי הדיון בערעור. גם עונש המאסר בפרשת הולילנד עוכב עד אחרי הערעור

 

 

 (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
(צילום: נועם מושקוביץ)

אולמרט בבית המשפט, היום. ביקורת על הפרקליטות (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
אולמרט בבית המשפט, היום. ביקורת על הפרקליטות(צילום: נועם מושקוביץ)

בדיון בבית המשפט העליון הבוקר (ד') הסכימה פרקליטות המדינה לעכב עד הערעור את ריצוי עונש המאסר שנגזר על ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, במסגרת פרשת טלנסקי (מעטפות הכסף).

 

במאי האחרון גזר בית המשפט המחוזי בירושלים על אולמרט שמונה חודשי מאסר בפועל ושמונה חודשי מאסר על תנאי במסגרת פרשת טלנסקי. בנוסף הטילו עליו השופטים קנס בסך 100 אלף שקלים. העונש אמור להצטרף לשש שנות המאסר שנגזרו על אולמרט בפרשת הולילנד, וריצוין נדחה על דיון בערעור.

 

השופט יצחק עמית ביקר את הפרקליטות על התנהלותה היום, ואמר שאם הייתה מודיעה על עמדתה מוקדם יותר - הדיון לא היה מתקיים כלל.

 

אולמרט הורשע כי לקח מאות אלפי שקלים לשימוש פרטי, מרביתם מכספו של איש העסקים מוריס טלנסקי, בעודו מכהן כשר התמ"ת. על פי פסק הדין של השופטים יעקב צבן, משה סובל ורבקה פרידמן פלדמן, ראש הממשלה לשעבר לא דיווח למבקר המדינה על קבלת הכספים כנדרש בחוק,

והוא אשם בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ובמרמה והפרת אמונים.

 

בשבוע שעבר הגיש אולמרט את הערעור על הרשעתו בפרשת מעטפות הכסף. בערעור טענו פרקליטיו, עו"ד אלי זהר ועו"ד איל רוזובסקי, כי שניים מבין שופטי ההרכב שהרשיע אותו במשפט המחודש - משה סובל ורבקה פרידמן-פלדמן - חרגו מן הסמכות שהוענקה להם בהחלטת בית המשפט העליון. לטענתם, שני השופטים בחנו מחדש את נכונות פסק הדין בתיק טלנסקי בלי קשר לראיות החדשות בעניין זה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נועם מושקוביץ
אולמרט בבית המשפט, היום
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים