שתף קטע נבחר

14 חודשי מאסר לישראלי שהפיץ שירי מדונה

עדי לדרמן שהורשע בחדירה למחשבים של אנשים הקשורים עם הזמרת נידון למאסר ולקנס בסך 15 אלף שקלים. הסדר הטיעון נחתם בגלל נסיבות רפואיות של לדרמן ובשל "קשיים ראייתיים"

 

מדונה. שיריה הופצו בלי ידיעתה  (צילום: Gettyimages Imagebank) (צילום: Gettyimages Imagebank)
מדונה. שיריה הופצו בלי ידיעתה (צילום: Gettyimages Imagebank)
 

14 חודשי מאסר בפועל וקנס בסך 15 אלף שקלים. זה עונשו של עדי לדרמן שהודה והורשע בחדירה למחשבים של אנשים הקשורים עם הזמרת מדונה ובהפצת שיריה. בית משפט השלום בתל אביב גזר היום (ה') את עונשו. אף שהחומרים כבר הופצו ברשת, הורה השופט צחי עוזיאל להשמיד את כל חומרי המחשב שנתפסו ואסר על הפצת עותקים. כמו כן נגזרו עליו שישה חודשי מאסר על תנאי לשלוש שנים.

 

לדרמן הודה, במסגרת הסדר טיעון שנחתם עמו, בכתב אישום מתוקן המייחס לו עבירות של חדירה למחשב שלא כדין, פגיעה בפרטיות והפרת זכות יוצרים בגין חדירה לחשבונות של מספר אנשים שעבדו עם מדונה ומכירת קובצי מוזיקה של מדונה שהעתיק מאותם מחשבים לשניים מלקוחותיו.

 

בגזר הדין נקבע כי "הקלות בביצוע עבירות מהסוג הנידון על-ידי מי שניחן בכישורים בתחום, דוגמת הנאשם, והקושי לחשוף את העבירות ואת העבריין, מחייבים תגובה עונשית הולמת בעלת מסר מרתיע ובלתי מתפשר.

 

"החל מתחילת 2014 ועד תחילת פברואר 2015, פעל הנאשם במטרה לחדור למחשבים של מקורבים לזמרת מדונה ולאתר קבצי מוזיקה וקבצים פרטיים הקשורים בה, כאשר במסגרת פעילות זו העתיק הנאשם קבצים, כולל מיומן הפגישות של הזמרת, וכן קבצי דמו של שירים מתוך אלבומה, עוד לפני פרסומם. עוד הודה הנאשם, כי מכר חלק מהקבצים שהועתקו לשני לקוחות תמורת 300 דולר לעותק".

 

ארכיון. עדי לדרמן ()
ארכיון. עדי לדרמן

 

בין השיקולים שהובילו לחתימה על הסדר הטיעון: נסיבות רפואיות אישיות של לדרמן, הרצון להימנע מהרחבת מעגל הנחשפים למידע פרטי של נפגעי העבירה שנלקח ממחשביהם, שבהליך הוכחות היה מוצג בבית המשפט,

וכן קשיים ראייתיים נוספים.

 

לדרמן, תושב תל אביב כבן 40, הואשם בכך שמכר גרסאות מוקדמות של אלבומה האחרון של הזמרת, שהוזכרה בכתב האישום בשמה המלא: Madonna Esther Louise Ciccone. חקירת הפרשה התנהלה ביחידת הסייבר הארצית בלהב 433, תוך שיתוף פעולה הדוק עם ה-FBI. בחקירתו הוא אמר לשוטרים: "נכון שזה לא מוסרי אבל who the fuck cares?".

 

בכתב האישום נטען ששניים מאנשי צוותה של מדונה, שרה זמברנו ואנג'י תיאו, וכן המנהל המוזיקלי שלה קווין אנטונס, אחסנו קבצי מוזיקה שלה בחשבונות "ענן", המאפשרים גישה אליהם באמצעות שם משתמש וסיסמא. נטען שבמהלך 2014 ביצע לדרמן "האזנה" לחשבונות המייל שלהם, ולמעשה קיבל באופן שוטף ובזמן אמת את הודעות הדוא"ל שלהם, מהן לקח את הסיסמה ושם המשתמש. בעקבות כך הוא קיבל ושמר בחזקתו עותקים של עשרות אלפי תכתובות של בעלי תיבות הדואר ושל אלו שעמם התכתבו, ובכלל זה קבצי תמונות, מוסיקה ומסמכים. את מדונה ייצג בארץ עו"ד תמיר אפורי מקבוצת ריינהולד כהן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: gettyimages
לדרמן ומדונה
צילום: gettyimages
מומלצים