שתף קטע נבחר

קוסבי נתן לנשים סמים לפני שקיים איתם יחסים

ביל קוסבי הודה בשנת 2005 כי השיג סמים חזקים לנשים, לדבריו תמורת קיום יחסי מין. החשיפה מטילה צל כבד נוסף על הכוכב המיתולוגי, שהואשם בידי קרוב ל-30 נשים כי אנס אותן לאורך השנים. המסמכים נחשפו לאחר שסוכנות הידיעות AP הגישה בקשה לבית משפט לשחרר את תמלילי משפט התביעה האזרחית שהגישה לפני עשור אנדריאה קונסטנד, אחת מעשרות הנשים שהאשימו את קוסבי בפומבי.

 

בעדותו תחת שבועה נשאל קוסבי על ידי עורכת הדין של קונסטנד, האם כאשר השיג את כדור הקוואלוד - סמים פסיכוטיים חזקים - “התכוונת להשתמש בהם כדי לעשות סקס עם נשים צעירות?” בתשובה אמר קוסבי: “כן”. השאלה הבאה היתה: "האם אי פעם נתת את הגלולות לנשים האלה ללא ידיעתן?” עורך דינו של קוסבי התנגד והורה לו שלא לענות.

 

קוסבי הודה כי השיג שבעה מרשמים לכדורים מתוך כוונה לתת אותם לנשים, אבל הוא לא הודה כי סימם את המאשימות. אחרי שאמר כי “נתתי את הכדורים גם לאנשים אחרים”, עצרו אותו עורכי דינו ולא איפשרו לו להמשיך.

 

על פי הדיווח של AP, לפחות שתיים מהנשים הודו כי לקחו את הכדורים מרצונן.

 

עשרות נשים טענו בחודשים האחרונים, בגלוי, כי קוסבי אנס אותן לאורך תקופה המתפרשת על פני 40 שנה. הוא הכחיש ומכחיש בתוקף את כל ההאשמות ועורכי דינו טענו כי הוא אמר את הדברים ב-2005 כדי “למנוע מבוכה מהנשים שקיימו איתו יחסי מין”. מתמלילי החקירה עולה גם כי קוסבי הבטיח לתת לקונסטנד כסף, אם היא תבטיח להשתמש בו כדי ללכת לקולג’ ותשמור על ציונים גבוהים.

 

ברברה באומן, אחת המתלוננות הראשונות שטענה כי קוסבי תקף אותה מינית כמה וכמה פעמים בשנות ה-80’, אמרה ל-CNN: “זה רגע גדול. אני צורחת כבר שנים על אוזניים ערלות, אנשים לא האמינו לי ולעוד עשרות נשים”. ג’ואן תרשיש, שטוענת כי קוסבי אנס אותה כשהיתה בת 19, אמרה: “לא חשבתי שהיום הזה יגיע. זה רק קצה הקרחון. במשך שנים רבות פחדתי לדבר על זה כי מר קוסבי הוא אישה עם עוצמה אדירה, אבל עכשיו אני יודעת שאני לא לבד, הוא עשה את זה לעשרות נשים, וכולנו אומרות אמת”.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים