שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  התלמיד שאל את פינטו: "מילים יכולות להרוג?"; הרב: "אני לא מבין"

  חמישה ימים אחרי שתנ"צ אפרים ברכה שם קץ לחייו, התקבל הרב שניסה לשחד אותו בתרועות בהופעה פומבית ראשונה מול חסידיו. פינטו השתיק תלמיד שהציב לו שאלה מאתגרת עם רמיזה לקצין הבכיר, והזמין אחרים לדבר

  מבוכה לרב - דווקא ב"מגרש הביתי": ראש קהילת "שובה ישראל", הרב יאשיהו פינטו שהורשע בניסיון לשחד את מפקד יאח"ה תת-ניצב אפרים ברכה ז"ל, הופיע אמש (יום ה') בפני חסידיו בישיבתו באשדוד לראשונה מאז התאבדותו של הקצין הבכיר, ואותגר בשאלה ספק-מתגרה ספק-תמימה מן הקהל: "איך על ידי מילה רעה שבן אדם מוציא מהפה ומעביר הלאה הוא יכול להרוג אדם אחר?". פינטו, שגילה סובלנות וקשב רב ביחס לשאלות אחרות שהופנו אליו, השתיק מיד את התלמיד במילים "אנחנו לא מבינים" - והזמין אחרים לדבר במקומו.

   

  פינטו הופיע בפני מאות חסידיו, ששרו והריעו לו עם כניסתו לבית המדרש. השיעור היה רצוף באמירות שעשויות להתפרש כרמזים מצדו לפרשה. הוא עסק בין היתר בשאלה האמונית המפורסמת כיצד ייתכן "צדיק - ורע לו, רשע - וטוב לו". עוד אמר: "כל אדם שעושה כל מעשה למטה - זה בגלל שגזרו עליו מלמעלה". הוא אמר כי לכל אדם יש שליחות שלשמה נשלח לעולם, וכאשר הוא מסיים אותה - ולא משנה באיזה גיל - הוא יחזיר את נשמתו לבורא.

  שאלה מאתגרת. הרב פינטו (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  שאלה מאתגרת. הרב פינטו(צילום: מוטי קמחי)

  שם קץ לחייו. תנ"צ ברכה (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  שם קץ לחייו. תנ"צ ברכה(צילום: גיל יוחנן)

  עוד אמר הרב פינטו לחסידיו: "אדם צריך להיות עם נפש חזקה, עם נפש מרוממת, עם הסתכלות אמיתית על החיים. מתי שאדם לא מתפעל מכלום ויש לו נפש חזקה - זו הגדולה של האדם. שיודע לעמוד איתן בכל דבר שיש. ומתי שאדם עומד איתן, הקב"ה (נותן לו) סיעתא דשמיא, ברכה והצלחה. אדם צריך להיות עם מעלות ושליטה נפשית על עצמו, שיידע להסתכל לדרך ארוכה, למרחקים, ולא לטווח הקצר".

   

  יומיים אחרי שברכה שם קץ לחייו בירייה ברכבו במודיעין, פרסם משרד המשפטים הודעה שבה צוין כי אנשי הרב פינטו התלוננו פעמים רבות נגד מי ששימש כחוקר מספר 1, אך בבדיקות שערכה המחלקה לחקירות שוטרים לא נמצא דבר נגדו. בהודעה נאמר עוד כי מאז שברכה מסר את המידע המפליל נגד

  פינטו, שבעקבותיו נפתחה נגד הרב חקירה שבסופה הוא הועמד לדין, "הגיעו תלונות ומידעים רבים מצד פינטו ומקורביו, שייחסו לתנ"צ ברכה עבירות שונות. כמתחייב, נבדקו מידעים אלו לאורך כל התקופות לפי הנחיית היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה".

   

  לפני חודשיים גזר בית המשפט המחוזי בתל אביב שנת מאסר על הרב פינטו, שהורשע בהסדר טיעון במתן שוחד לתנ"צ ברכה. לפי הסדר הטיעון שהתבסס על כתב אישום מתוקן, הרב פינטו הודה במתן שוחד של יותר מ-400 אלף שקלים לברכה, הצעת שוחד בסכום דומה ושיבוש מהלכי משפט. לפני התאבדותו של הקצין הבכיר, הקימו כמה מחסידיו של פינטו דף פייסבוק תחת הכותרת "צדק תרדוף" ובו תקפו את ברכה בחריפות.

  פורסם לראשונה 09/07/2015 23:44

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קמחי
  התקבל בתרועות. הרב פינטו
  צילום: מוטי קמחי
  מומלצים