שתף קטע נבחר

השחקנית שתלך ברגל כדי להגיע בזמן למשחק

אופל סופר, הכדורגלנית הדתייה היחידה בנבחרת הנערות הישראלית, תגיע רגלית למשחק מול צרפת במוצ"ש (21:15) כדי לא לחלל את השבת: "מבחינתי זה הפיתרון האידיאלי"

אופל סופר, השחקנית הדתייה היחידה בנבחרת הנערות בכדורגל, מצאה פתרון יצירתי לסוגיית ההגעה למשחק הנבחרת במוצ"ש נגד צרפת, באופן שלא יאלץ אותה לחלל שבת.

 

סופר קיבלה אישור מהמאמן גיא עזורי לעשות את השבת בביתה בחיק המשפחה, כיוון שמקום מגוריה קרוב לאצטדיון בנתניה. המשחק, יש לציין, מתוכנן לשעה 21:15, אחרי צאת השבת.

 

אופל סופר (עם הספרה 12 על הגב). "אפשר לשלב בין דת לכדורגל" (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
אופל סופר (עם הספרה 12 על הגב). "אפשר לשלב בין דת לכדורגל"(צילום: אורן אהרוני)

 

סופר מתכוונת להגיע למגרש בהליכה מבית הוריה באבן יהודה לנתניה. שם היא תפגוש את חברותיה לנבחרת, שתגענה למקום בהסעה מבית המלון בהרצליה. סופר תשתתף באסיפה הקבוצתית לקראת ההתמודדות כמו יתר השחקניות.

 

“הנבחרת מאוד חשובה לי, אבל גם השבת חשובה", סיפרה סופר. "המקרה הזה מוכיח שאפשר לשלב בין דת לכדורגל בלי לחלל שבת. מבחינתי זה פיתרון אידיאלי, כי המרחק מהבית שלי לאצטדיון בנתניה הוא עשר דקות הליכה. אמנם קשה לי עם זה שאחמיץ את אימוני הנבחרת בשישי ובשבת, אבל אדבר עם הצוות המקצועי, והמאמנים ייתנו לי תכנית אימונים אישית שתלווה אותי בסוף השבוע".

 

כמו יתר חברותיה לנבחרת, גם סופר התרגשה מתמיכת הקהל במשחק נגד שבדיה: “זה לא מובן מאליו ש-2,500 אוהדי כדורגל באו במיוחד כדי לעודד אותנו ולא עזבו את המגרש אלא נשארו עד הסוף. הם פירגנו לנו בצורה בלתי רגילה. אנחנו מודות לקהל ומקוות שימשיך ללוות אותנו ביתר המשחקים".

 

גיא עזורי. "עבורנו זה ניסיון בינלאומי" (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
גיא עזורי. "עבורנו זה ניסיון בינלאומי"(צילום: ראובן שוורץ)

 

חברתה לנבחרת, עדן אביטל, אמרה: “ראינו וטעמנו כדורגל מהרמה הגבוהה ביותר. עכשיו אנחנו יודעות לאן עוד אפשר לשאוף. למרות ההפסד אנחנו גאות בעצמנו, בצוות שלנו ובעבודה שעשינו מול השבדיות. כעת אנחנו מסתכלות קדימה לקראת צרפת. תמיד יש סיכוי. חשוב שלא נוותר וניתן את כל מה שיש לנו למען הנבחרת".

 

אחרי ההפסד לשבדיה המאמן גיא עזורי עודד את השחקניות. לקראת המפגש מול צרפת הוא אמר: “צריכים לקחת את הכל בפרופרוציה ולדעת נגד מי אנחנו משחקים. צרפת היא מעצמה עולמית בכדורגל הנשי. עבורנו זה עוד ניסיון בינלאומי. הנבחרת עמדה בצורה מכובדת נגד שבדיה ואני מאמין שתהיה לכך המשכיות. יש לנו מגבלות, והפערים בינינו ובין יתר הנבחרות גבוהים. אבל זה לא מייאש אותנו. הנבחרת מגשרת עליהם בלחימה ובחוכמה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
אופל סופר (מימין)
צילום: אורן אהרוני
מומלצים