שתף קטע נבחר

סוף טוב לפלסטינית שבכתה בגלל מרקל

אחרי שהרשת געשה ולעגה למרקל על חוסר הרגישות שהפגינה מול רים בת ה-10, הודיעו הרשויות בגרמניה כי יאפשרו לה ולמשפחתה להישאר במדינה

 

 

הילדה הפלסטינית שפרצה בבכי מול קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל במהלך דיון טלוויזיוני כנראה בכל זאת תורשה להישאר בגרמניה, כך אמרו אתמול (יום ה') גורמים רשמיים. סרטון השיחה הטעונה בין מרקל והנערה רים, שדיברה גרמנית שוטפת, התפשט ויראלית ברשת והקנצלרית ספגה קיתונות של לעג ברשתות החברתיות.

 

עוד סיפורים מרחבי העולם ישירות לפיד בדף הפייסבוק של ynet חדשות בעולם

 

"אני לא יודע מה המצב האישי של הנערה הזו אבל היא מדברת גרמנית שוטפת ונראה כי היא מתגוררת כאן שנים ארוכות", אמר שר הקליטה, איידן אוזגוז, לפי אתר החדשות של העיתון השבועי "שפיגל". "בדיוק בגלל זה שינינו את החוק - כדי שנוער שנקלט כאן כראוי יוכל לקבל אישור תושבות חדש, במסגרת חוק ההגירה החדש שנכנס לתוקף באוגוסט".

תזכה לעתיד טוב אחרי הכול. הילדה רים ()
תזכה לעתיד טוב אחרי הכול. הילדה רים

דובר ראש העיר רוסטוק אמר לעיתון יומי בגרמניה כי אין לו שום כוונה לשלוח את רים ומשפחתה בחזרה לארץ שממנה באו. 

 

במהלך הדיון שהתנהל תחת הכותרת "חיים טובים בגרמניה", אמרה רים (10) למרקל שהיא ומשפחתה, שהגיעו לרוסטוק ממחנה פליטים בלבנון לפני ארבע שנים, עומדים בפני גירוש. "יש לי שאיפות כמו כל אחד אחר. אני רוצה ללמוד כמו כולם. מאוד לא נעים לראות איך אחרים יכולים ליהנות מחיים ואני לא", אמרה. בתגובה, ענתה לה מרקל כי היא מבינה, "אך פוליטיקה היא דבר קשה לעתים".


ממים ברשת שלעגו למרקל על חוסר הרגישות שהפגינה ()
ממים ברשת שלעגו למרקל על חוסר הרגישות שהפגינה

 

"כשאת ניצבת מולי ואת אדם נחמד מאוד... אבל את יודעת, במחנות פליטים פלסטיניים בלבנון יש אלפי בני אדם ואם

נאמר להם 'כולכם יכולים לבוא' ואחר כך נאמר 'כולכם יכולים לבוא מאפריקה' ו'כולכם יכולים לבוא' - אנחנו לא נוכל להתמודד עם זה". בשלב זה פרצה רים בבכי. מרקל נראתה מפותעת, ניגשה אליה ואמרה כמנחמת: "היי, עשית עבודה נהדרת".

 

מנהל הדיון התערב בשלב הזה ואמר כי הילדה בוכה יותר בגלל המצב הקשה מאשר בגלל השאלה אם היא הציגה היטב את השקפותיה לקנצלרית, ומרקל השיבה: "אני יודעת... ועדיין, אני רוצה ללטף אותה". לאחר מכן היא ליטפה אותה בגבה. בעוד רבים ביקרו את מרקל על חוסר הרגישות שלה, היו כמה ששיבחו אותה על אמירת האמת.

 

גרמניה קיבלה בשעריה 200 אלף מבקשי מקלט בשנה שעברה וצפויה לקבל עוד 450 אלף השנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים