שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  ביל קוסבי: כך סיממתי נשים ושילמתי שישתקו

  4 ימים של חקירה אינטנסיבית עבר ביל קוסבי לפני כעשור, לאחר שהואשם כי סימם אישה צעירה והתעלל בה מינית. כעת מתפרסם התצהיר המלא החושף את הודאתו של הקומיקאי במעשים נוספים, בתשלום תמורת שתיקה ובהסתרה שלהם מפני אשתו

  הוא פיתה דוגמנית צעירה על ידי התעניינות במחלת הסרטן של אביה, הבטיח לנשים אחרות להיות המנטור לקריירה שלהן, לפני שהדיח אותן למעשי מין, ושילם כדי שאשתו לא תגלה על מעשיו: לפני כעשר שנים ולאחר חקירה אינטנסיבית שנמשכה 4 ימים, הודה ביל קוסבי במעשים הללו ובאחרים כשניסה להגן על עצמו במהלך תצהיר לתביעה שהוגשה על ידי אישה צעירה שהאשימה אותו שסימם אותה והתעלל בה.

   

  המסמכים המשפטיים נחשפו לפני כשבועיים על ידי סוכנות AP, ובהם הקומיקאי הודה ב-2005 כי רכש סמי הרדמה מתוך כוונה לתת אותם לנשים צעירות שעמן רצה לקיים יחסי מין, ושהוא נתן את החומר לאישה אחת לפחות. אותה אישה שסוממה ואישה נוספת העידו במשפט כי הן הונו על ידי קוסבי ליטול את סמי ההרדמה. עורכי דינו סירבו אז לפרסם את המסמכים בטענה כי הם יביכו אותו - והתביעה נחתמה בפשרה.

   

  ביל קוסבי (צילום: AP) (צילום: AP)
  ביל קוסבי(צילום: AP)

  בתצהיר - שקוסבי הצליח להסתיר במשך שנים, אבל נחשף כעת על ידי הניו ויורק טיימס, מעיד השחקן בשבועה כי שילם לאישה שטענה כי תקף אותה מינית, כדי שלא תספר על כך לאשתו קמיל. הוא הודה כי שילם לתובעת על לימודיה, ובנוסף שילם גם בעבר לנשים אחרות איתן ניהל יחסים מיניים.

   

  למרות שקוסבי כפר בהאשמות על תקיפה מינית, הוא הציג את עצמו בתצהיר כפלייבוי לא מתנצל, שהשתמש בשילוב של תהילה, הבעת דאגה ותרופות הרגעה חזקות במרדפיו אחר נשים צעירות - יחד עם הפופולרית שלו בתדמית האב בעל המוסר, ממנה נהנה.

   

  בתצהיר, בו מצטייר קוסבי כמטריד, לעתים מקסים, ומפרט מאוד בפרטים הגרפיים, נחשפים גם יחסיו של השחקן עם נשים שונות, ביניהן דוגמנית צעירה ששלחה אליו שיר - ומצאה את עצמה על הספה שלו, "מענגת אותו בעזרת קרם". בתוך הדברים, העיד על עצמו קוסבי כאדם ש"יודע לקרוא רמזים להסכמה", מצדן של הנשים.

   

   (צילום: AP) (צילום: AP)
  (צילום: AP)

  לפי המסמכים, קוסבי נשאל על ידי עורך הדין: "מתי קנית את סמי ההרדמה, האם חשבת להשתמש בהם נגד נשים צעירות שעמן רצית לקיים יחסי מין?" קוסבי השיב: "כן". עורך הדין שאל לאחר מכן: "האם נתת לנשים אלו סמי הרדמה ללא ידיעתן?" בנקודה זו התנגד עורך הדין של הקומיקאי לשאלה. קוסבי טען אז כי לא היה מובן בתשובתו לשאלה הראשונה. הוא אמר שהוא נתן את הכדורים לאנשים אחרים: "לא הובנתי נכון. אישה לא נשים".

   

  המסמכים כוללים גם תקרית נוספת בלאס וגאס בשנות ה-70: "היא פגשה אותי מאחורי הקלעים. נתתי לה את הסמים ואז קיימנו יחסי מין", סיפר. 

   

  יותר מ-30 נשים מאשימות את קוסבי (77) בתקיפות מיניות. השחקן מעולם לא הואשם ורוב הטענות נגדו צפויות להיפסל על רקע התיישנות. לפני כשנה חשפה שחקנית לשעבר בשם ברברה באומן בראיון ל-MailOnline את סיפור הההתעללות האישי שלה - שהתרחש לטענתה כשהיתה נערה. "קוסבי סימם ואנס אותי" טענה, "הוא היה מפלצת, אני מקווה שאחרות שחוו התעללות דומה לא יפחדו ממנו ולא יחושו מאוימות בגלל העובדה שמדובר באדם חזק ועשיר".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים