שתף קטע נבחר

העסקה: מנהל הפועל פ"ת שתקף מינית נערים יישלח ל-5 שנות מאסר

עופר צברי, מנהל הפועל פ"ת לשעבר, הודה במסגרת עסקת טיעון בביצוע עבירות מין בקטינים ששיחקו בקבוצת הנוער של המועדון. הפרקליטות וסנגורו נשלחו לדון על העונש וסיכמו כי הוא יעמוד על 5 שנים. גזר הדין יינתן במועד מאוחר יותר

 

ארכיון. עופר צברי בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ארכיון. עופר צברי בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוצגה היום (א') עסקת טיעון, שלפיו המנהל לשעבר של הפועל פתח תקווה, עופר צברי, שהודה והורשע במסגרת בביצוע עבירות מין בקטינים, יישלח לחמש שנות מאסר.

 

פרקליטות מחוז תל אביב דרשה בתחילה עונש מאסר של 12-8 שנים, ומנגד ביקש סנגורו של צברי, עו"ד אבי חימי, עונש של 4-2 שנות מאסר. עסקת הטיעון כללה שינוי של נסיבות ביצוע עבירות המין על-ידו מאי הסכמה לביצוען תוך ניצול יחסי התלות. השיקול המרכזי בעריכת העסקה היה לחסוך מהמתלוננים הקטינים את מעמד מתן העדות בבית המשפט.

 

לאור תסקיר שירות המבחן של צברי, וגם בשל נסיבות חייו, ראה ראש הרכב השופטים גלעד נויטל לנכון להפנות את הצדדים להגיע להסכם על העונש. בימים האחרונים הגיעו עו"ד שירה לייטסדורף-שקדי מפרקליטות מחוז תל אביב ועו"ד חימי להסכם על חמש שנות מאסר. גזר הדין יינתן במועד מאוחר יותר ובית המשפט צפוי לאשר את העסקה.

 

צברי, המנהל לשעבר של קבוצת הפועל פתח תקווה, ביצע עבירות מין בקטינים בני 17-15, והורשע בכמה מקרים של מעשי סדום, מעשים מגונים ועוד. על פי כתב האישום המתוקן הייתה לצברי - שהיה דמות מוכרת בכדורגל הישראלי ומתוקף תפקידו - נגישות לשחקני קבוצת הנוער של המועדון, שראו בו דמות אב.

 

הוא ביסס בדרכים שונות את תלותם בו, לרבות דרך ניהול התכתבויות עמם באמצעות וואטסאפ – שבחלקן נשאו אופי מיני או אינטימי. במועדים שונים ובהזדמנויות שונות, צברי ביצע בקטינים עבירות מין, בהסכמתם, תוך ניצול יחסי התלות.

 

בכתב האישום המקורי יוחסו לצברי עבירות מין בשלושה קטינים, בהן מעשה סדום ומעשים מגונים, חלקם שלא בהסכמה וחלקם בהסכמה, תוך ניצול יחסי תלות ומרות. על פי עדויות הנערים, צברי פעל לפי דפוס קבוע של יצירת קשר עמם בפייסבוק, חלוקת מחמאות, הענקת מתנות ואז תקיפה מינית. 

 

"היית עם בת?"

בכתב האישום נטען שבקיץ האחרון עבר א' להתגורר בפתח תקווה והחל להתאמן בקבוצת הנוער של הפועל. צברי פגש אותו מיד כשהגיע לקבוצה וביקש ממנו שיאשר אותו כחבר בפייסבוק. בין השניים החלה במקביל גם התכתבות וואטסאפ, שבה צברי החמיא לו וציין כי הוא דואג לו ורוצה שישתלב בקבוצה.

חלק מההתכתבויות נשאו אופי מיני, בהן שאל אותו צברי אם הוא היה כבר במיטה עם בת, הציע לו ללוות אותו לבחורה והתבטא בצורה בוטה יותר עם הזמן.

 

צברי החל להסיע את הקטין לאימונים ובכמה הזדמנויות ליטף אותו באזורים מוצנעים וביצע בו לכאורה מעשים מגונים תוך ניצול יחסי תלות ומרות. בהמשך הזמין את הנער למחסן הכביסה שבו עבד והעניק לו שם נעלי כדורגל חדשות, כביכול כדי לחזק את יחסי התלות ביניהם. בהמשך העניק לו כסף לבגדים חדשים והזמין אותו שוב למחסן לקבל בגדי ספורט, שם הפשיט אותו מחולצתו וביצע בו מעשים מגונים.

 

נער אחר, ב' בן ה-15, אמר למשטרה: "הרגשתי פחד להגיד לו שיפסיק. סוג של קיפאון. בכל המקרים אני זוכר שהיו אקטים מיניים, עבר לי בראש להגיד לו להפסיק אבל פחדתי. פחדתי מהתגובה. פחדתי מההשלכות". אמו של ב' סיפרה למשטרה על מעמדו של צברי, שהפך לאחד האנשים היקרים בחייו של בנה. אלא שבהמשך הידרדר מצבו הנפשי של בנה שהפך עצבני ואמר לה: "אימא, הוא לא כל כך צדיק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ארכיון. צברי בבית המשפט
צילום: מוטי קמחי
צילום: מוטי קמחי
עו"ד אבי חימי
צילום: מוטי קמחי
מומלצים