שתף קטע נבחר

סטיבן הוקינג ומיליארדר מחפשים חייזרים

המיליארדר הרוסי יורי מילנר יממן תכנית חדשה לסקירת השמיים בחיפוש אחר סימנים לחיים על כוכבים אחרים. סטיבן הוקינג יסייע

מסעו של האדם לגילוי חיים על כוכבים אחרים עומד לקבל דחיפה של 100 מיליון דולרים מאייל ההון של עמק הסיליקון. המיליארדר הרוסי יורי מילנר יממן תכנית חדשה לסקירת השמיים בחיפוש אחר סימנים לחיים על כוכבים אחרים. מדובר בהימור גדול אפילו בשביל מילנר בן ה-53, שנחשב למשקיע המצליח ביותר בעולם ברשתות חברתיות.

עבור מילנר, מימון הפרויקט הזה נובע מאמונה גדולה בכך שאנשי עמק הסיליקון והשיפורים הטכנולוגים האחרונים צריכים להיות כולם מתועלים על מנת לענות על שאלה חשובה אחת - האם אנחנו לבד ביקום? "אני מרגיש שכבני אדם יש לנו מחויבת לגלות את התשובה לשאלה הזו", הסביר מילנר. "יש לנו את הציוד. יש לנו מהנדסים. אנחנו יכולים לכתוב תוכנה מתאימה".

 

מי שישתתף גם הוא במחקר הוא האסטרופיסיקאי האנגלי סטיבן הוקינג, שאמר: "אין שאלה גדולה מכך. זה הזמן להתחייב למציאת התשובה האם יש חיים מחוץ לכדור הארץ".

 

סטיבן הוקינג (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
סטיבן הוקינג(צילום: shutterstock)

 

המחקר יערך על ידי צוות של מדענים מאוניברסיטת ברקלי בקליפורניה. יעמדו לרשותם כלים שיאפשרו להם לאסוף יותר נתונים על החלל החיצון ביום אחד ממה שנאספו עד כה בשנה שלמה. הקבוצה מתכננת להשכיר את שני הטלסקופים הגדולים בעולם במערב וירג'יניה וניו סאות' וויילס אוסטרליה. הקבוצה תשתמש בטכניקות עיבוד אותות חדשות לסריקת ספקטרום גדול יותר של תדרי רדיו.

 

"החיפוש שלנו יהיה טוב יותר פי מאה מכל חיפוש חייזרים אחרים שנעשה עד היום", ציין ג'ף מרפי, יו"ר ועדת החיפוש של ברקלי אחר חיים אחרים מחוץ לכדור הארץ. "הפרויקט יסקור כמיליארד כוכבים ויקשיב לאותות מתוך 100 גלקסיות קרובות לכדור הארץ מעבר לשביל החלב".

 


למרות שנים של חיפושים, מדענים כמעט ולא הצליחו לפענח אותות יוצאי דופן בשמיים עד כה. עם זאת, במרוצת השנים היו מספר רמזים לחיים אחרים מחוץ לכדור הארץ. באוגוסט 1977 למשל, קלט טלסקופ ענק באוהיו אות יוצא דופן מהחלל החיצון. מקור האות, שמעולם לא הופיע שוב, טרם נחשף.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים