שתף קטע נבחר

וינשטיין: לחקור את התנהלות מעונות רה"מ; מסתמן שעזרא סיידוף יושעה

חודש וחצי לאחר שהמשטרה ביקשה את התערבותו, היועץ המשפטי לממשלה הורה על חקירה פלילית בפרשה. סמנכ"ל משרדו של נתניהו ואיש הכספים עזרא סיידוף והחשמלאי אבי פחימה צפויים להיחקר. נציבות שירות המדינה תבדוק אם יש להשעות את סיידוף מתפקידו

 

בני הזוג נתניהו (צילום: AP) (צילום: AP)
בני הזוג נתניהו(צילום: AP)

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין הורה הערב (יום ב') לפתוח בחקירה פלילית בנוגע לכמה עניינים הקשורים בהתנהלות מעונות ראש הממשלה. בכך אימץ את המלצת פרקליט המדינה וראש האגף לחקירות ולמודיעין במשטרת ישראל. וינשטיין יעביר לנציבות שירות המדינה את חומר החקירה באשר לפעילות סמנכ"ל משרד ראש הממשלה והאחראי על הכספים עזרא סיידוף כדי שתישקל השעייתו מתפקידו.

 

היועץ המשפטי לממשלה הנחה את ראש האגף לחקירות ולמודיעין בהתאם לכך, בהמשך לבדיקה שנערכה על ידי היחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433 בנושא זה בחודשים האחרונים על פי החלטת היועץ.

 

ממשרד המשפטים נמסר כי "מטבע הדברים, לא נוכל להרחיב בעניין פעולות חקירה שננקטו ושיינקטו ולא נוכל להתייחס לזהות המעורבים שיוזמנו להיחקר במסגרת החקירה הצפויה. בהנחיית ראש האגף לחקירות ולמודיעין, החקירה תנוהל בלהב 433 יאח"ה, והיא תלווה על ידי פרקליטות מחוז ירושלים".

 

לפני שבועיים כבר גמלה בלבו ההחלטה לפתוח בחקירה פלילית, חודש לאחר פניית המשטרה אליו בנושא. חקירתו כעד של סיידוף לא הובילה לפריצת דרך וצוות החקירה המשטרתי סבור היה כי רק חקירה באזהרה עשויה להביא לחקר האמת בפרשה.

צפוי להיחקר ואולי אף יושעה מתפקידו. סיידוף (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
צפוי להיחקר ואולי אף יושעה מתפקידו. סיידוף(צילום: גיל יוחנן)

החשמלאי פחימה עם בני הזוג נתניהו. ארכיון ()
החשמלאי פחימה עם בני הזוג נתניהו. ארכיון

 (צילום: שאול גולן, ידיעות אחרונות) (צילום: שאול גולן, ידיעות אחרונות)
(צילום: שאול גולן, ידיעות אחרונות)

 

מעורב נוסף שצפוי להיחקר בפרשה הוא החשמלאי אבי פחימה, שערך עבודות חשמל רבות במעונו הפרטי של בני הזוג נתניהו בקיסריה. לגביו ישנו חשד שהתשלום בעבור העבודות הפרטיות גולגל על חשבון הציבור.

 

לגבי בני הזוג נתניהו, לפני שבועיים מסרו בכירים במערכת אכיפת החוק כי אין ראיות למעורבות פלילית של ראש הממשלה בנימין נתניהו או של רעייתו שרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
נתניהו ורעייתו שרה
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
מומלצים