שתף קטע נבחר

סין מתכוונת לשלוח גששית לצד הרחוק של הירח

Chang'e 4, הגששית של סין, תנקוט בצעדים הראשונים לקראת בניית בסיס על הירח על מנת לנהל ניסויים מדעיים תוך שימוש במשאבים על הירח, ולבחון את היקום מנקודת המבט הייחודית שלו

כחלק מפרויקט לטווח ארוך שנועד כדי לבנות בסיס על הירח, סין מתכננת להנחית גששית ורכב חלל נוסף על שטחו ב-2018. אם סוכנות החלל הלאומית של סין תשיג מטרה זו, סין תהפוך למדינה הראשונה שמנחיתה רכב חלל על הצד הרחוק של הירח.

 

המטרה העיקרית של המשימה המוצעת הוא לנהל את הנחיתה הרכה הראשונה בצד הרחוק של הירח בהיסטוריה האנושית. מטרות אחרות לפרויקט הרשומות בדו"ח שהוגש למשרד האו"ם לענייני חלל החיצון, כוללות טכנולוגיות חלוציות חדשות לתקשורת ואיסוף נתונים מהצד הרחוק של הירח והפקת חשמל במהלך ירח הלילה.

 

הצד הרחוק של הירח צולם לראשונה על ידי "לונה 3" של ברית המועצות בשנת 1959. בני האדם הראשונים להתבונן בה היו האסטרונאוטים של אפולו 8 בשנת 1968. עד כה, סין השיקה שני לוויני ירח מוצלחים וגששית אחת, Chang'e 3. האחרונה נחתה על הירח בדצמבר 2013.

יש כמה ספקולציות הגורסות כי סין מעוניינת להגיע לירח על מנת להביא ממנו הליום-3, שהוא מקור דלק נקי ואלטרנטיבי. סוכנות החלל הסינית הזמינה את סוכנות החלל האירופית לקחת חלק במשימה הקרובה. הסוכנות הסינית מעוניינת להצטרף גם לצוות תחנת החלל הבינלאומית.

Chang'e 4, הגששית הבאה של סין, תנקוט בצעדים הראשונים לקראת בניית בסיס על הירח על מנת לנהל ניסויים מדעיים תוך שימוש במשאבים על הירח, ולבחון את היקום מנקודת המבט הייחודית שלו.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתראה בצד הרחוק של הירח. בסינית
מומלצים