שתף קטע נבחר

מבצע רפואי: מטיפול נמרץ לברית של הנכד

צדוק סמבל מטירת כרמל נפצע בתאונה ומאושפז במצב קשה בבית החולים. בשבוע שעבר נולד נכדו הבכור וסמבל הגיע לברית כשהוא מחובר למכונת הנשמה. הוא פתח לראשונה את עיניו והחזיק את הנכד, שנקרא אושר צדוק

 

צדוק סמבל, בנו ונכדו. "שמחה מהולה בעצב" (אלי דדון, דובר בית החולים "כרמל") (אלי דדון, דובר בית החולים
צדוק סמבל, בנו ונכדו. "שמחה מהולה בעצב"(אלי דדון, דובר בית החולים "כרמל")
 

במבצע רפואי מורכב הצליחו השבוע רופאי בית חולים "כרמל" בחיפה לאפשר לתושב טירת כרמל שנפגע קשה בתאונת דרכים, להשתתף בברית המילה של נכדו הבכור - שאף נקרא על שמו. "אני מאושרת שזכינו להפגיש את צדוק עם הנכד הראשון שלו, אין לי מילים להודות לצוות הרפואי, הם המלאכים שלנו", אומרת רעייתו של סמבל.

 

צדוק סמבל בן ה-56 נפצע לפני כחודש כאשר רכב על אופנוע כבד בכביש הערבה, החליק, התהפך כמה פעמים ואיבד את הכרתו. הוא הועבר במסוק לבית חולים סורוקה בבאר שבע, שם הצליחו הרופאים להציל את חייו. בני המשפחה החלו בנסיעות בין טירת כרמל לבאר שבע, עד שסמבל הועבר לבית חולים כרמל, קרוב יותר לבני משפחתו. בשבוע שעבר החלו צירי לידה לכלתו של סמבל, וגם היא הגיעה לבית חולים "כרמל". לפני שהועברה לחדר הלידה היא נכנסה למחלקת טיפול נמרץ כדי ללחוץ את ידו סמבל. הברית התקיימה בסוף השבוע האחרון בבית הכנסת של בית החולים.

 

"זה פרויקט לא פשוט להוריד חולה מהמיטה בטיפול נמרץ ולהעביר אותו למקום אחר", הסבירה האחות הראשית של המחלקה, מרינה ניחניביץ. סמבל הובא לברית המילה כשהוא מחובר למכונת הנשמה ולציוד אלקטרוני נוסף. בדיוק חודש לאחר התאונה, פתח צדוק לראשונה את עיניו והחזיק את נכדו הראשון, שנקרא "אושר צדוק" על שמו. רחל, אשתו של צדוק, אמרה בהתרגשות: "זו שמחה גדולה עבור כולנו, אבל היא עדיין מהולה בעצב. כולנו סביב צדוק כל הזמן מתפללים ומבקשים שיחזור ויהיה בריא. אנשי הצוות הם המלאכים שלנו".

 

"הקשר שלי עם אבא הוא חזק ומיוחד", סיפר הבן, מני סמבל. "אני בן יחיד ואבא הוא

כל עולמי. מרגע התאונה חיינו התהפכו ומצאתי את עצמי נקרע בין הנסיעות המטורפות כל יום מחיפה לבאר שבע, ובין ניסיון לתפקד קצת בעבודה. במקביל הייתי צריך לדאוג לאשתי ספיר שהייתה אז בחודש תשיעי, ממש לפני הלידה הראשונה".

 

מי שנרתם לעזרתו של מני היה ד"ר אריק עדן, מנהל היחידה לטיפול נמרץ נשימתי בבית חולים כרמל. "הסיפור של מני ואביו נגע לליבי ופניתי ל'סורוקה' בניסיון להקל על בני המשפחה ולהעביר את החולה לבית חולים כרמל", סיפר ד"ר עדן. סמבל הועבר צפונה בניידת טיפול נמרץ ואושפז ביחידה לטיפול נמרץ נשימתי ב"כרמל". "הטיפול שאבא מקבל כאן מדהים", מספר מני. "יש כאן צוות אנושי ומסור שעושה לילות כימים כדי להציל חיי אדם, פשוטו כמשמעו".

 

סמבל סבל מחבלת ראש קשה כתוצאה מהתאונה, ועם הגעתו לכרמל מצבו עדיין הוגדר כקשה. "הוא סבל מדימומים קשים ושברים מרובים בגב ובלסת. הצוות בסורוקה הציל את חייו ואנו ממשיכים כאן בתהליך המורכב במחלקה לטיפול נמרץ", אמר ד"ר עדן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלי דדון, דובר בית החולים "כרמל"
סמבל עם בנו ונכדו
אלי דדון, דובר בית החולים "כרמל"
מומלצים