שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מבוי סתום: שוחררו החשודים ברצח עו"ד חכם

  הכותרות בישרו על "התפתחויות דרמטיות", אבל תיק הדגל שוב קרס: שלושת החשודים במעורבות ברצח הפרקליט לפני שבע שנים נשלחו למעצר בית. גם אסי אבוטבול, שאף אשתו נעצרה ושוחררה, לא צפוי לעמוד על כך לדין

  זו הייתה אחת מגולות הכותרת של פרשה 512, אבל היום (ד') התברר כי חקירת רצח עו"ד יורם חכם שוב הגיעה למבוי סתום. שלושת החשודים במעורבות ברצח - האחים אלי וגיא אילוז ואברהם ארוש שוחררו למעצר בית מלא, וגם ראש ארגון הפשע אסי אבוטבול, שאף אשתו נעצרה במסגרת חקירת הפרשה, לא צפוי לעמוד בינתיים לדין על הרצח שהוגדר "קו אדום" - אבל עדיין לא פוענח.

   

  לפני מעט פחות מחודש הותר לפרסום כי אבוטבול, שמרצה 18 שנות מאסר, חשוד במעורבות בחיסולו של של עו"ד חכם. כשבוע לאחר מכן עצרה המשטרה את אשתו קארין אבוטבול, ומאז היא שוחררה. הכותרות אז בישרו על "התפתחויות דרמטיות", אבל 30 יום לאחר מכן - ודווקא לאחר שהוגשו כתבי אישום חמורים בנוגע למעשי רצח אחרים במסגרת פרשת 512 - נראה שהתיק שוב קרס.

  אבוטבול, חכם וזירת הרצח. התיק שוב קרס (צילום: צביקה טישלר, עופר עמרם, מוטי קמחי) (צילום: צביקה טישלר, עופר עמרם, מוטי קמחי)
  אבוטבול, חכם וזירת הרצח. התיק שוב קרס(צילום: צביקה טישלר, עופר עמרם, מוטי קמחי)

  קארין אבוטבול שוחררה כבר מוקדם יותר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  קארין אבוטבול שוחררה כבר מוקדם יותר(צילום: מוטי קמחי)

  יש לציין כי כבר לאחר מעצרו של אסי אבוטבול אמרו גורמים בכירים במשטרה כי מדובר רק בתחילת החקירה בנושא וכי התיק רחוק מפענוח וספק אם יוכל להבשיל לכתב אישום. במהלך הדיון אז פנה אבוטבול לשופט וטען כי אינו יכול לשבש חקירה עקב היותו אסיר בכלא: "אין לי יכולת לשבש. כל שיחה שלי מוקלטת".

   

  עו"ד חכם חוסל לפני שבע שנים ברחוב יגאל אלון בתל אביב. פיצוץ אירע ברכב שטח מסוג "איסוזו" שבו נהג והוא מת במקום. הרכב עצמו המשיך בנסיעה עד שהתנגש במכונית חולפת. בשל מצב הגופה התקשו תחילה חוקרי המשטרה שהוזעקו למקום לקבוע בוודאות את זהותו של הנרצח, אולם זמן קצר לאחר מכן התברר כי מדובר בעורך דין פלילי בכיר. למרות הזמן שחלף והחשיבות שניתנה לחקירה, הרצח טרם פוענח.

   

  המשטרה העריכה כי אבוטבול מעורב בחיסול בין היתר בגלל חוב שהיה חייב עו"ד חכם זמן קצר לפני החיסול. עם זאת, אבוטבול טען כי לא היה לו כל חוב לחכם ושכל הכסף שולם. לפי כיוון חקירה אחר, חכם חוסל כי ניהל רומן עם אשתו של איש עסקים שהיה קשור לראש ארגון הפשע.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים