שתף קטע נבחר

מדרגות מפרידות בין הנכה לביתו: "אין תקציב"

יוסף בן חמו מירושלים לקה באירוע מוחי, אושפז בבית החולים לוינשטיין ורותק לכיסא גלגלים. הוא רוצה לחזור לביתו, אולם לבניין שבו הוא מתגורר מובילות עשרות מדרגות. בנו לאולפן ynet: "בעירייה אמרו לנו שאין תקציב לנגישות, ביקשנו לעכב את שחרורו מבית החולים". עיריית ירושלים: "רמפה תסכן את חייו של האיש"

 

"בעירייה אמרו לנו שאין תקציב השנה לנגישות", זו לטענת גיא בן חמו התשובה שקיבל מעיריית ירושלים אחרי שביקש סיוע עבור אביו יוסף. האב לקה לפני חודשיים באירוע מוחי קשה, ומאז הוא משותק בחצי גופו הימני, אינו מדבר ומרותק לכיסא גלגלים. לבניין שבו מתגורר האב בירושלים מובילות מדרגות, ובשל כך נוצרה בעיית נגישות שמקשה את חזרתו לביתו.
 
"פניתי למחלקת הנגישות בעירייה, הם כתבו שהמדרגות נמצאות על שטח פרטי, ואחרי זה אמרו שיש טעות, שמדובר בשטח ציבורי אבל אין תקציב השנה", סיפר הבן גיא בראיון לאולפן ynet. "גם הציעו לי, וזה בכלל חוצפה, להעביר אותו למקום סיעודי כדי שיהיה לנו יותר קל".
 
נכון לעכשיו מאושפז האב בבית לוינשטיין ברעננה, והמשפחה אף ביקשה מהנהלת בית החולים לעכב את שחרורו כדי להימנע מבעית הנגישות. "אי אפשר להביא את אבא הביתה, יש מהכביש קרוב ל-90-80 מדרגות שמובילות עד לבניין. אנחנו מבקשים מבית החולים למשוך טיפה זמן. זה בעייתי, מתחשבים בנו, אבל אני לא מאמין שלאורך זמן. אבא מאוד רוצה לחזור הביתה".
 
עיריית ירושלים מסרה בתגובה: "התגייסנו לפנים משורת הדין לסייע למר בן חמו במטרה לאפשר לו להגיע לביתו. צוותי העירייה יצאו פעמיים לשטח ובדקו את כל האפשרויות להקמת רמפה. מכל הבדיקות עלה כי במקום קיימת טופוגרפיה שמשמעותה שיפוע של יותר מ-30% עבור רמפת הגישה. על כן אין אפשרות ליצירת רמפה באחוז שיפוע תקני ובטיחותי ובניית רמפה במקום, תסכן את חייו של מר בן חמו. על מנת לתת פתרון מיידי, אנו מציעים לבדוק באמצעות ביטוח לאומי אפשרות של מימון והתקנת מדרגון אשר מותאם לכיסא הגלגלים הספציפי ויאפשר גם שינוע של הכיסא בגרם המדרגות בתוך הבניין עצמו".


 

 

 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים