שתף קטע נבחר

טיסנים: נבחרת ישראל זכתה במדליית זהב באליפות העולם

באירוע שנערך השנה במונגוליה סיימו צוות הדאון החופשי במקום הראשון. אייל גלאור זכה אף הוא במדלייה מוזהבת לאחר שעשה זאת גם במקצה האישי. עד סוף השבוע, גם שאר חברי הנבחרת יכנסו למעגל התחרויות

עפו על עצמם. הישג נהדר לנבחרת ישראל בטיסנים חופשיים שמתחרה באליפות העולם שמתקיימת השנה במונגוליה. אחד משלושת הצוותים הישראלים - צוות דאון חופשי, סיים במקום הראשון בתחרות הקבוצתית וזכה במדליית הזהב.

 

גם בתחרות האישית קטפה הנבחרת מדלייה מוזהבת לאחר שאייל גלאור, לו זוהי כבר האליפות השלישית בקריירה, עלה על הפודיום. לפני שנתיים זכה עם הצוות במדליית הארד, בשנה שעברה בכסף והשנה, כאמור, בזהב.

 

 

משלחת ישראל לאליפות העולם (צילום: עצמה - המרכז לאגודות ספורט עצמאיות)
משלחת ישראל לאליפות העולם(צילום: עצמה - המרכז לאגודות ספורט עצמאיות)

 

המשלחת הישראלית מורכבת משלושה צוותים, כאשר בקטגוריית F1A, הטיסן הוא נטול מנוע ומטרתו היא לדאות כמה שיותר זמן באוויר.  בשתי הקטגוריות האחרות (F1B ו-F1C) הטיסן מועלים לאוויר בעזרת מנוע.

בכל המחלקות התחרות היא על זמן והניקוד אישי לכל מתחרה ומתחרה. בנוסף, משוקלל הניקוד של כל חברי הצוות יחד ומתקבל ניקוד קבוצתי.

 

ענף הטיסנאות פועל בישראל במסגרת התאחדות "אילת" לענפי הספורט התחרותיים הלא אולימפיים,

אשר מסייעת לספורטאים הלא אולימפיים במלגות, ציוד ועוד.

  

אביעד לוי, מנכ"ל קלוב התעופה טיסנאות אמר לאחר הזכייה: "אייל מתחרה כבר מגיל צעיר, מאז שהיה בן 10, וכבר כנער הוא הגיע לרמה בינלאומית. אותו הדרייב שהיה לו כילד נותר בעינו גם היום. הוא התחרה מול הטובים בעולם ואנו גאים בו ומברכים על ההישג בענף המאתגר הזה. אנו מודים להתאחדות אילת ולמרכז עצמה על התמיכה בספורטאים. הסיוע החשוב עוזר לשמור על הרמה הבינלאומית הגבוהה ועל התוצאות".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים