שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

חשד: ישי שליסל ביקש סיוע מרבנים

המשטרה הגיעה לביתם של רב ורבנית בירושלים וביקשה לעכב לחקירה את הרבנית. ל-ynet נודע כי שליסל פנה לפני כשנה לבעלה על מנת שיסייע לו בהפצת חומרים תורניים. בני הזוג מכחישים שידעו על כוונותיו

 

 

במשטרה מוסיפים לחקור את פיגוע השנאה ההומופובי במצעד הגאווה בירושלים ביום חמישי ובודקים בין היתר אם היה קיים קשר כלשהו בין ישי שליסל שדקר שישה משתתפים במצעד לבין רבנית ירושלמית, מהמתנגדות הבולטות למצעד הגאווה. ביום חמישי בערב וגם במוצאי שבת הגיעו לביתה שוטרים במטרה לעכבה לחקירה אך היא התמוטטה ופונתה לקבלת טיפול רפואי.

 

ל-ynet נודע כי שליסל פנה לפני כשנה לבעלה על מנת שיסייע לו בהפצת חומרים תורניים ואכן נוצר קשר בין הרב לישי שליסל. הרב והרבנית מכחישים בתוקף כי ידעו על כוונותיו של שליסל או שהיו איתו בקשר כלשהו בסמוך למצעד. במשטרה אישרו כי ביקשו לעכבה לחקירה אך סירבו להתייחס לסיבת העיכוב. עו"ד בן גביר המייצג את השניים אמר כי "משטרת ירושלים פועלת בפאניקה ובהיסטריה מתוך מטרה לחפות על מחדל שליסל. לא ברור מדוע עוצרים מתנגדים למצעד הגאווה. האם אסור להתנגד למצעד שכזה?".

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)
 

לדברי עורך דינם של בני הזוג, השוטרים טענה כי מדובר במעצר מנע בשל ההפגנה בכיכר ציון בירושלים. "הודענו למשטרה שאם תרצה, הרב יתייצב לחקירה כבר בבוקר אך כרגע המשטרה כלל לא מבקשת זאת. מדובר במקרה חמור ביותר שבו המשטרה ניצלה סמכויות שלא כחוק.לא הייתה שום סיבה לעצור את הרבנית - ודאי לא בברוטליות".

 

ביום שישי הוארך מעצרו של שליסל ב-12 ימים. הוא הצהיר כי אינו מכיר בסמכותו של בית המשפט, "בית המשפט לא פועל על פי התורה הקדושה והוא חלק ממנגנון הרשע", אמר. נציגי המשטרה בדיון טענו כי שליסל חשוד שבמהלך מצעד הגאווה דקר כמה משתתפים במטרה להורגם. הם הגישו לבית המשפט תמונות וראיות על האירוע, והפנו לפסק הדין מהאירוע ב-2005 והזכירו כי תלוי ועומד נגדו עונש מאסר על תנאי של 12 חודש.

 

המשטרה טענה עוד כי על סמך חוות דעת פסיכיאטרית שליסל כשיר לעמוד לדין. השופטת מרים חנה לומפ קבעה כי "מדובר בחשד בעוצמה גבוהה ביותר", והאריכה את מעצרו ב-12 ימים. "העילה העיקרית למעצר היא היא עילת המסוכנות, שכן מהתמונות הוצגו לי וכן מריבוי הנפגעים ורמות הפציעה עולה נחישות לפגוע בכמה שיותר אנשים באופן קשה", פסקה.

 

מצבה של נערה בת 17 שנפצעה אנושות בפיגוע הדקירה במצעד הגאווה מוסיף להיות קשה. בבית החולים שערי צדק מאושפז פצוע נוסף במצב קשה ובהדסה עין כרם מאושפז פצוע במצב קל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
ישי שליסל לאחר מעצרו
צילום: AP
מומלצים