שתף קטע נבחר

בנט: מנסים להשחיר 430 אלף "מתנחלים"

יו"ר הבית היהודי גינה את פשעי השנאה האחרונים ומתח ביקורת על ההנהגה הפלסטינית ש"הופכת את הרוצחים לגיבורי העם". בנוסף, הדגיש כי לא יקבל את ניסיון ההשחרה, כלשונו, של המתנחלים. "מי שעושה זאת חוטא בהסתה"

יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט (צילום: ששון תירם) (צילום: ששון תירם)
יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט(צילום: ששון תירם)
  

"לא אסכים בשום אופן לקבל את הניסיון להשחיר את 430 אלף הישראלים הנפלאים החיים ביהודה ושומרון. אלו שמכונים 'מתנחלים'". כך כתב הלילה יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט בסטטוס נרחב שפרסם בפייסבוק. לדבריו, "יש ניסיון נואל כזה כרגע. הוא לא יצלח. מי שעושה זאת, חוטא בדיוק באותו חטא של דעות קדומות והסתה".

 

שר החינוך הוסיף וכתב כי "בשנים האחרונות נרצחו אינספור יהודים בארץ הזו, כולל התינוקות אדל ביטון ושלהבת פס (נורתה על ידי צלף פלסטיני בראשה) ובני משפחת פוגל שנשחטו בשנתם. כל רצח כזה ראוי לתגובה ציבורית אדירה, כמו עכשיו. רצח הוא רצח הוא רצח. ההבדל הוא פשוט: אצלנו כל המדינה מוקיעה, בצדק, את הרצח. זה המוסר היהודי. בצד הפלסטיני המנהיגות חוגגת את הרצח, והופכת את הרוצחים לגיבורי העם. זה כל ההבדל".

 

 

בנט הוסיף וסיפר כי במהלך סוף השבוע שהה ליד מיטת אביו החולה בבית החולים רמב"ם בחיפה. "בבית החולים אין משמעות לגזע, דת, צבע, נטייה מינית, עמדה פוליטית. כולם בני אדם", כתב. "לא הפסקתי לחשוב על רגעיו האחרונים של עלי דוואבשה שנשרף למוות, על הוריו שניסו להצילו מן האש הבוערת ועל בני משפחתו הנלחמים ברגעים אלו על חייהם. וחשבתי גם על צועדי מצעד הגאווה בירושלים שבן עוולה דקר אותם בגבם רק בגלל מי שהם".

 

יו"ר הבית היהודי הוסיף וסיכם: "מי שרוצה למצוא אותי נמצא לידו במאבק על סובלנות ועל כבוד האדם – אני אהיה הראשון לצדו. מי שירצה לסתום למחנה שלי את הפה - ימצא אותי מולו. זה הולך ביחד: סובלנות - היא תמיד לשני הכיוונים.

 

"אני גאה לעמוד בראש מחנה עצום שמאמין בארץ ישראל, עם ישראל ותורת ישראל, ומתנגד בכל נימי נפשו לאלימות מכל סוג שהוא. הדברים שזורים זה בזה. ואינני מתנצל על זה. אני רוצה לפנות אליכם, מימין ומשמאל: בואו נהיה ביחד. דווקא ברגעים הללו, בואו נזכור כי אנשים אחים אנחנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות הכנסת
שר החינוך נפתלי בנט
צילום: דוברות הכנסת
מומלצים