שתף קטע נבחר

"בוגד לך לעזה". ריבלין פנה למשטרה

הנשיא, שאמר בעצרת לאחר הפיגוע היהודי בכפר דומא כי הוא מתבייש, הותקף ברשתות החברתיות. בין היתר הופצה תמונה מעובדת שלו עם כאפיה. בהנחיית גורמי הביטחון, העביר בית הנשיא את הטיפול בנושא למשטרה

ההתסה חוזרת. ריבלין והכאפייה ()
ההתסה חוזרת. ריבלין והכאפייה

בעקבות איומים על חייו של נשיא המדינה ראובן ריבלין העביר הבוקר (יום א') בית הנשיא את הטיפול בנושא למשטרה, זאת בהנחיית גורמי הביטחון הרלוונטיים. ריבלין נשא נאום בעצרת בכיכר ציון בירושלים נגד מרחץ הדמים ומסע השנאה נגד פלסטינים ואנשי הקהילה הגאה - והפך למטרה למתקפות ברשתות החברתיות. תמונה של ריבלין חובש כאפייה הופצה בפייסבוק, לצד עיבודי תמונה עם הכיתוב: "אתה לא הנשיא שלי". עמוד הפייסבוק של ריבלין, שבו פרסם סטטוסים בגנות פשעי השנאה בעברית ובערבית, הפך לזירת התכתשות של נאצות לצד דברי שבח. 

 

בעקבות תלונת הנשיא במרחב מוריה במחוז ירושלים, הנחה ראש האגף לחקירות ולמודיעין ניצב מני יצחקי להעביר את הנושא לטיפול יחידת הסייבר הארצית בלהב 433. הפרסומים ייבחנו במלוא כובד הראש על ידי היחידה וייחקרו בתיאום עם הגורמים המוסמכים לכך בהתאם לחשד שיעלה מתוכם בתום הבחינה.

 

 

ריבלין קיבל יותר מ-11 אלף לייקים על סטטוס שפרסם אמש בפייסבוק ובו כתב, בין היתר: "להבות פשטו בארצנו. להבות של אלימות, להבות של שנאה, להבות של אמונה שקרית, מסלפת ומעוותת. להבות המתירות שפיכות דמים, בשם התורה, בשם ההלכה, בשם המוסר, בשם אהבת ארץ ישראל".

 

לא כולם הסכימו עם הדברים. "אתה מחבל בתוך הממשלה", כתב לנשיא אחד הגולשים. אחר הוסיף: "לך תגור בעזה". גולש אחר הצהיר: "אתה לא הנשיא שלי, אתה עוד אויב של היהדות!!!".

רשימת הנאצות ארוכה וכללה גם משפטים כגון: "אתה בוגד בעם שלך"; "אני מאחל לך את כל הסבל והצער שבעולם"; "וואו, אחמד ריבלין, אתה ממש מעורר בחילה!!"; "נהיית ערבי לגמרי אה?"

 

עם זאת, לצד הנאצות היו גם לא מעט גולשים שהביעו תמיכה בריבלין. "גאה בך שאתה הנשיא שלי, ומתביישת לקרוא את הנאצות שכותבים לך”, כתבה לו אחת מהגולשים. "תודה לך אדוני הנשיא, על אנושיותך ועל הובלתך המוסרית", הוסיפה גולשת אחרת.


בעצרת אמש בירושלים אמר ריבלין: "אי-אפשר לכבות את האש בהדחקה. על מנת לכבות את הלהבות עלינו להיות נחושים ונחרצים הרבה יותר. עלינו להיות יסודיים וברורים, ממערכת החינוך, דרך מערכת אכיפת החוק, ועד האוחזים בהגה ההובלה, של העם והמדינה. עלינו לחנוק את הבערה, את ההסתה, בטרם זו תעלה לכלותנו".

 

ריבלין סיפר כי ביקר את משפחת דוואבשה בבית החולים שיבא בתל השומר, "ביקרתי ושתקתי. התביישתי. נחרדתי מכוחה של השנאה. התביישתי שבארץ שידעה את רצח שלהבת פס ומשפחת פוגל, אדל ביטון, אייל, גיל-עד, נפתלי, ומוחמד אבו חדיר, יש עוד כאלה שידם לא מהססת להצית אש ולהבה בבשרו של תינוק, להגביר את השנאה והאימה".

 

עוד אמר ריבלין: "נוצרה אצלנו אווירה המאפשרת סלחנות למה שנוהגים לכנות בהיתממות 'עשבים שוטים'. לכל חברה ישנם שולים קיצוניים. אולם היום עלינו לשאול: מה באווירה הציבורית מאפשר לקיצוניות ולקיצונים ללכת בבטחה בתוככי הדרך הראשית? מה הביא לכך שהעשבים השוטים, מאיימים על שלומה של הערוגה כולה?"

פורסם לראשונה 02/08/2015 10:58

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים