שתף קטע נבחר

תקציב במחלוקת: גם דרעי מאיים לא לתמוך

שר הכלכלה רוצה שההבטחה על מע"מ 0 למוצרי יסוד תכלול גם חשמל ומים. מקורביו: "ש"ס תנגד לתקציב". במשרד האוצר טוענים: "הוא מחפש תירוץ"

 

שר האוצר משה כחלון ושר הכלכלה אריה דרעי (צילום: יונתן בלום, ירון ברנר) (צילום: יונתן בלום, ירון ברנר)
שר האוצר משה כחלון ושר הכלכלה אריה דרעי(צילום: יונתן בלום, ירון ברנר)

 

יממה אחרי האיום של נפתלי בנט , גם השר אריה דרעי מגביר את אזהרותיו שלפיהן לא יתמוך בתקציב המדינה אם לא ייענו דרישותיו בנושא מע"מ 0 על מוצרי יסוד . כעת הוא מתעקש לכלול ברשימת המוצרים גם חשמל ומים. בתום פגישה בין נציגי משרד האוצר ומשרד הכלכלה הושמעו היום (ב') חילופי האשמות שבמסגרתם טוענו אנשיו של שר האוצר משה כחלון שש"ס מחפשת תירוצים להתנגד לתקציב.

 

עוד בחדשות:

 

הממשלה אמורה לאשר את תקציב המדינה ביום רביעי הקרוב. בסביבת דרעי אמרו אחר הצהריים שהפגישה הסתיימה במבוי סתום, אולם באוצר טוענים כי מנכ"ל המשרד שי באבד הודיע לשר כחלון על המשך המגעים במהלך חודש אוגוסט, על אף הדרישה של דרעי.

 

"אנחנו דורשים שיקצו למע"מ 0 על מוצרי היסוד כשני מיליארד שקל ובאוגוסט ידונו על מה יהיו המוצרים, אבל האוצר מתנגד", אומרים בלשכת שר הכלכלה. "הם לא הקצו למע"מ אפס בתקציב שום דבר ולכן ש"ס תתנגד לתקציב".

 

בתגובה אמרו מקורבי כחלון: "דרעי כבר הודיע בעיתוני סוף השבוע כי יתנגד לתקציב. לו רצה פתרונות למע"מ אפס, הוא לא היה מוסיף היום את החשמל ואת המים. זה לא יהיה, וזה לא מופיע בהסכמים הקואליציוניים. דרעי רוצה להצביע נגד".

 

הקרב על התקציב נמשך וכך גם המאבק על הקרדיט ועל הדימוי החברתי. דרעי חרט על דגלו את נושא מע"מ אפס למוצרי יסוד, והציב אותו כתנאי לכניסה לקואליציה של בנימין נתניהו. אולם באוצר אומרים שמי שירוויח יהיו דווקא העשירונים העליונים. "אם דרעי רוצה לעזור לעניים, אז כדאי שיסכים לסיוע דיפרנציאלי", אומרים באוצר.

 

ש"ס היא המפלגה השנייה שמאיימת לא לתמוך בתקציב השבוע. אתמול יצא שר החינוך ויו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, נגד תוכנית הקיצוץ הרוחבי של משרד האוצר, והודיע: "אם האוצר מתכנן לפגוע בחינוך, הוא יגלה שאין לו אצבעות להעביר תקציב. הבטחתי: סייעת שנייה, צפיפות בכיתות, מתמטיקה, ואקיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
שר הכלכלה אריה דרעי
צילום: עידו ארז
מומלצים