שתף קטע נבחר

הרצח במצעד הגאווה: שליסל יעבור בדיקה פסיכיאטרית

החרדי, שדקר למוות את שירה בנקי, יעבור תוך יומיים בדיקה שתבחן את כשירותו לעמוד לדין. שליסל לשופטת: "לא אשתתף בהצגה הלא-חוקית הזאת"

 

החשוד בביצוע פשע השנאה יעבור בדיקה נפשית: בית משפט השלום בירושלים הורה היום (ד') לערוך לבקשת המשטרה בדיקה פסיכיאטרית לישי שליסל, החשוד ברצח הנערה שירה בנקי (16) במצעד הגאווה בעיר בשבוע שעבר. מטרת הבדיקה תהיה לקבוע אם שליסל, שחשוד גם בחמישה ניסיונות רצח, כשיר לעמוד לדין ואם היה אחראי למעשיו בעת שדקר את משתתפי המצעד.

 

זו הפעם הראשונה ששליסל מגיע לדיון בעניינו מאז שבנקי מתה מפצעיה. הוא ישב בפנים חתומות וסירב להתייחס לשאלות העיתונאים בנוגע למעשים המיוחסים לו.

לא רוצה ייצוג. שליסל מובא לבית המשפט, הבוקר (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
לא רוצה ייצוג. שליסל מובא לבית המשפט, הבוקר(צילום: גיל יוחנן)

קורבן פיגוע הדקירה שירה בנקי ז"ל ()
קורבן פיגוע הדקירה שירה בנקי ז"ל

נציג הסנגוריה הציבורית סיפר כי שוחח עם שליסל לפני הדיון, אך לדבריו החשוד ברצח לא מוכן להיות מיוצג על ידה ומסרב לשתף פעולה עם הסנגוריה הציבורית ולכן אין אפשרות לייצג אותו.

 

השופטת ענת זינגר שאלה את שליסל מה הוא רוצה ועל כך השיב החשוד: "אין לכם

סמכות לשפוט אותי כי זה לא לפי חוקי התורה, לכן אני לא מתכוון להשתתף בהצגה הלא-חוקית הזאת, לא בעצמי ולא על ידי ייצוג".

 

נציג המשטרה ציין בדיון כי שליסל היה מפוקח לכל אורך התקופה שבה ריצה מאסר בגין הדקירות במצעד הגאווה לפני 10 שנים. הוא הוסיף כי מסמכים של שירות בתי הסוהר ודו"חות עבר הנוגעים למצבו הנפשי של שליסל קבעו כי החשוד ברצח כשיר לעמוד לדין.

 

הבדיקה אצל הפסיכיאטר המחוזי תתקיים בתוך 48 שעות ותוצאותיה יוצגו לבית המשפט עד יום שלישי הבא - מועד סיום הארכת המעצר האחרונה לשליסל.

 

אלפי בני אדם השתתפו בהלוויה של בנקי שהתקיימה ביום שני בקיבוץ נחשון. הוריה, אורי ומיקה, ספדו לה: "אנחנו רוצים לומר עוד שאין לנו ריב עם אנשים עם כיפות או עם זקנים. עכשיו נלך הביתה ונתחיל לבנות משפחה חדשה - נלמד לחיות בחמישה במקום בשישה. ננסה לשנוא פחות ולאהוב יותר וכך נציע לכולכם".

 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
שליסל מובא לבית המשפט, הבוקר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים