שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  נער פעיל ימין קיצוני לפרקליטה: "אשחט אותך"

  מיד לאחר שבית המשפט המחוזי בלוד אישרר את המעצר המנהלי שהוצא לנכדו של הרב כהנא ולפעיל ימין נוסף, התפרץ נער לעבר נציגת הפרקליטות ואיים לשחוט אותה. לחוקר משטרה אמר: "אני אטפל בך". הנער עוכב לחקירה

  הנער שעוכב לחקירה בתום הדיון (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  הנער שעוכב לחקירה בתום הדיון(צילום: מוטי קמחי)
   

  היום בבית המשפט    (צילום: ליאור פז)

  היום בבית המשפט    (צילום: ליאור פז)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   

  בית המשפט דן באישור הצווים המנהליים, אך הדרמה התרחשה מחוץ לאולם השופט: המשטרה עיכבה בצהריים (יום ג') לחקירה נער שבא לתמוך בשני פעילי ימין קיצוני. אחרי שבית המשפט אישרר את צווי המעצר המנהליים שהוצאו למאיר אטינגר (24) ואביתר סלונים (22), התפרץ הנער לעבר המשנה לפרקליטת מחוז מרכז, עו"ד אורלי בן ארי, וסימן על צווארו שישחט אותה. בנוסף אמר הנער לחוקר משטרה: "אני אטפל בך".

   

  במקביל, נשיא בית המשפט המחוזי בלוד השופט אברהם טל קבע כי אטינגר, נכדו של הרב מאיר כהנא, וסלונים יישארו במעצר למשך חצי שנה תחת הצו המנהלי שעליו חתם שר הביטחון משה (בוגי) יעלון.

  אוימה אחרי הדיון. עו"ד בן ארי (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  אוימה אחרי הדיון. עו"ד בן ארי(צילום: מוטי קמחי)

  עם תחילת הדיונים בדלתיים סגורות בענייניהם של פעילי הימין הקיצוני תוגברה האבטחה באזור בית המשפט ובסמוך לאולם של השופט טל. לאחר הדיון מסרה נציגת הפרקליטות כי הוחלט להעביר לפרקליטיהם של אטינגר וסלונים חלק מחומרי החקירה הסודיים נגדם. דיון נוסף בעניינם של אטינגר וסלונים יתקיים ב-30 באוגוסט.

   

  עו"ד בן ארי ציינה עוד לפני שאוימה כי "הוחלט לנקוט צעד זה נגד השלושה (כולל פעיל הימין מרדכי מאייר שעצור אף הוא מנהלית. א"ב) מאחר שהתנהלותם למעשה פוגעת באופן משמעותי באינטרסים של ביטחון המדינה, שלום הציבור וחותרים תחת קיומה של המדינה כמדינה דמוקרטית. זהו מהלך קיצוני, אך הוא נעשה במשורה רבה

  ואנו מתייחסים אל ההליך בכובד ראש".

   

  בני משפחתם של העצורים סירבו לדבר עם התקשורת. לאחר הסכמת נציגי השב"כ הורשו אשתו של אטינגר, מוריה, וכן הוריו של סלונים, זאב וגילה, להיכנס לדיון.

   

  פרקליטו של אטינגר, עו"ד יובל זמר מארגון חננו, אמר כי "הגענו היום למצב שבו בית המשפט נדרש לאשר צו מעצר מנהלי. זה דיון התחלתי ודרשנו לקבל חומרי חקירה מתוך הדיונים הסודיים שעליהם התבסס השב"כ והמשטרה ובית המשפט הורה למדינה להעביר לעיניו חלק מהחומרים ולאחר מכן נחליט מה לעשות. לשיטתי אין שום הצדקה למעצר מנהלי של מרשי ובניגוד לפעמים האחרות לא הטיחו במרשי דבר, לא חקרו אותו, וזה ההליך ההרסני של צו מנהלי ומכאן הפגיעה הקשה בזכויותיו".

   

  פרקליטו של סלונים, עו"ד אורן בעז מארגון חננו, אמר כי "מדובר בצעד קיצוני שיש חשש ממשי לביטחון ישראל ואנחנו סבורים שאין כזה חשש במקרה הנוכחי. לא ייתכן ששר הביטחון יהיה גם הרשות החוקרת, השופטת והמבצעת. להכניס אדם למשפט ללא זכות להתגונן. לא היו לי הפתעות בדיון וכל החומר כבר נטען בהליכים קודמים, ובסופו של יום לא נמצאו ראיות נגד מרשי".

   

  בתוך כך, במהלך פשיטה של השב"כ ושל היחידה המרכזית של משטרת מחוז ש"י נעצרו הבוקר שני נערים והוגשו להם צווי מעצר בית מנהליים למשך ארבעה חודשים. יו"ר ארגון חננו שמואל מידד בתגובה: "מה שמתרחש כעת הוא טירוף מערכות. אזרחים נענשים תוך עקיפת בתי המשפט ואין יותר צורך בהצגת ראיות לאיש. השירותים החשאיים משדרים שנמאס להם מניהול חקירות באופן תקין ואני מתפלא שלא נמצא אפילו שופט אחד בסדום שיתקומם נגד המתרחש. יש להבין כי צווים מנהליים פוגעים בבתי המשפט עצמם כמעט באותה עוצמה שבה נפגעים מקבלי הצווים ובני משפחותיהם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים