שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ברזיל: שדר רדיו נרצח בשידור חי
  ברזיל היא מעצמה, אבל להיות עיתונאי בה זה עדיין מסוכן מאוד: לפחות שלושה נרצחו השנה. הפעם הרוצחים הגיעו עד לאולפן - מה שמעו המאזינים?

   

  זירת הרצח - בתחנת הרדיו

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  שדר רדיו בברזיל נרצח בשידור חי, כששני חמושים פרצו לאולפן שממנו שידר את תוכנית הצהריים הקבועה שלו וירו בו למוות. השדר, גליידסון קרבליו, היה ידוע בדבריו הקשים נגד השחיתות הרבה במדינה, ונהג להשמיע את ביקורתו בתוכניותיו בתחנת Radio Liberdade FM, המשדרת מהעיר קמוסים שבצפון-מזרח המדינה.

   

  עוד סיפורים מרתקים בדף הפייסבוק של דסק החוץ

   

  עוד חדשות בעולם :

   

  המשטרה מסרה יום לאחר הרצח כי שני חשודים נעצרו בחשד למעורבות במעשה, אך היורים עצמם עדיין לא אותרו. שמותיהם ופרטיהם לא פורסמו, כמו גם הסיבה לרצח.

   

  החמושים פרצו למקום בזמן שהשדר ניגן שיר בתוכנית. הם תקפו והכניעו את פקידת הקבלה ואז אילצו את טכנאי השידור להתכווץ מתחת לשולחן ולהיות בשקט. קרבליו נורה שלוש פעמים - פעם בראשו ופעמיים בחזהו. מותו נקבע כבר בדרך לבית החולים ורוצחיו נמלטו מהמקום על אופנוע.

   

  "הכול קרה כל כך מהר", סיפר ריקארדו פריאס, טכנאי בתחנה שהיה עד לרצח. "הוא קיבל כמה איומים על חייו, לפעמים היישר ממאזינים תוך כדי שידור, אבל גם באוויר הוא היה אומר שהוא לא מפחד מאף אחד. תמיד אמרתי שהוא לא צריך להתנהג ככה".

  השדר שנרצח. יותר מדי פעמים מעשי הרצח פשוט לא "מעניינים" את הפרנסים בריו ובסאו פאולו
  השדר שנרצח. יותר מדי פעמים מעשי הרצח פשוט לא "מעניינים" את הפרנסים בריו ובסאו פאולו

  "הם נכנסו לסטודיו ואמרו שהם רוצים להודיע משהו", סיפר הרברט סילבה, שוטר מקומי. הוא הוסיף שהחשודים זוהו, אך טרם נעצרו. "אנחנו הולכים למצוא אותם בקרוב כי אין להם מים, כסף או אוכל, והם ברחו לאזור עם הרבה שמש וסלעים - כמעט כמו במדבר".

   

  לפחות שלושה עיתונאים נרצחו בשנה האחרונה במדינה הדרום-אמריקנית כנקמה על עבודתם והתבטאויותיהם, ו-16 נרצחו בסך-הכול מאז שנת 2011. נסיבות הריגתם של שישה עיתונאים עדיין לא הובהרו.

   

  רבות מהרציחות התרחשו דווקא במקומות המרוחקים יותר מהערים המרכזיות במדינה, כך שגם הסיקור של האירועים לא היה נרחב במיוחד, שכן הרציחות לא עוררו עניין רב בסאו פאולו או בריו דה ז'ניירו. חלק מהמקרים התאפיינו באכזריות קיצונית במיוחד. במאי, למשל, הבלוגר הפוליטי אוואני ז'וזה מצקר, שחקר פרשת זנות של ילדים, נמצא כשראשו כרות.

   

  פחות משבוע לאחר מכן, עיתונאי הרדיו ד'אלמה סאנטוס דה קונסיזאו עונה ונרצח במחוז באהיה שבצפון-מזרח המדינה. השוטרים מצאו את גופתו של העיתונאי כשלשונו כרותה ועינו הימנית מנוקרת. לפני מותו הוא דיווח על מקרי שוחד ופשע בעיירה שבה התגורר.

   

  "ממשלת ברזיל צריכה בדחיפות לעשות יותר כדי להילחם בעלייה החדה במקרי הרצח האלה", אמר קרלוס לאוריה מהוועדה
  הבינלאומית להגנה על עיתונאים. הוא סיפר שבימים אלו מתגבשת הצעת חוק, שלפיה פשעים אלו ייכללו בתחום השיפוט הפדרלי, והתקווה היא שכך יהיו אמצעים רבים יותר כדי להיאבק בתופעה.

   

  הוא הוסיף כי 65% מבין העיתונאים שנרצחו בשנים האחרונות בברזיל דיווחו על שחיתות, וכי ב-52% מהמקרים בכירי ממשל חשודים במעורבות במקרי הרצח.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "ברזיל: שדר רדיו נרצח בשידור חי"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים