שתף קטע נבחר

צו עיכוב יציאה מהארץ ליוסף גרינפלד

השופט גם הוציא צו כינוס נכסים לנכסיו של גרינפלד, מבעלי השליטה בחברת קרדן. בבנק לאומי טוענים כי גרינפלד נושא בחוב של כ-110 מיליון שקל

בית המשפט המחוזי בתל אביב הוציא היום (ג') צו כינוס נכסים לנכסיו של איש העסקים יוסף גרינפלד, מבעלי השליטה בחברת האחזקות קרדן. בכך נעתר השופט איתן אורנשטיין לבקשת בנק לאומי הטוען כי לגרינפלד יש כלפיו חוב בסך של כ-110 מיליון שקל. החוב מושתת על הלוואות ואשראי שניתנו על ידי הבנק לגרינפלד, ולחברת טלרומית אחזקות פיננסיות שבשליטת גרינפלד.

יוסף גרינפלד ()
יוסף גרינפלד
 

בית המשפט המחוזי בתל אביב הוציא היום גם צו עיכוב יציאה מן הארץ כנגד גרינפלד והורה לגרינפלד לשלם כל חודש לקופת הנושים סך של 10 אלף שקל. השופט אף מינה את עו"ד עופר שפירא כמנהל מיוחד קבוע לנכסי גרינפלד. במקביל הגיש היום בנק הפועלים בקשה למנות כונס נכסים לחברת טלרומית של גרינפלד בטענה לחוב של כ-114 מיליון שקל. את יוסף גרינפלד מייצגים ד"ר יעקב וינרוט ועו"ד עמית חדד.

 

לפני כשבוע וחצי פורסם כי בנק לאומי הודיע לבית המשפט כי המו"מ שנוהל בינו לבין גרינפלד להסדר חוב התפוצץ ולפיכך הבנק ביקש להמשיך את הליכי פשיטת הרגל נגד גרינפלד. הבנק טען כי גרינפלד לא הגיש כל הצעה המשפרת את מצבו של הבנק ביחס לנכסים שיקבל. לגרינפלד ולאישתו גם 3 דירות במגדלי אקירוב המשועבדות לבנק איגוד.

 

משמעות החלטת בית המשפט מהיום הינה כי גרינפלד נכנס להליך של פשיטת רגל ואם לא יושג הסדר הוא עלול להיות מוכרז כפושט רגל.

 

כמה עולים לנו כרטיסי האשראי בבנק? צפו (כתבת ארכיון) 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ
יוסף גרינפלד
צילום: יריב כץ
מומלצים