שתף קטע נבחר

לפיד ל-ynet: אתמודד לראשות הממשלה מול נתניהו בשנה הבאה

רק כחמישה חודשים חלפו מאז הבחירות לכנסת, אך מתברר שיש מי שכבר מתכונן לבחירות הבאות. יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, אומר כי הוא נערך להתמודד על ראשות הממשלה כבר בשנה הבאה: "מצבנו הבינלאומי עגום, בכל תחום ותחום אנחנו הולכים אחורה"

 

נתניהו ולפיד. לקראת התמודדות חזיתית? (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
נתניהו ולפיד. לקראת התמודדות חזיתית?(צילום: אלכס קולומויסקי)

כחמישה חודשים חלפו מאז הבחירות לכנסת, ויש מי שנערך למרוץ הבא. יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד אמר היום (ה') ל-ynet: "הבחירות הבאות יהיו לפיד מול נתניהו". לדברי לפיד, הבחירות עשויות להתקיים אפילו בשנה הבאה. עוד אמר: "מצבנו הבינלאומי עגום, בכל תחום ותחום אנחנו הולכים אחורה".

 

אף שלפיד אינו יו"ר האופוזיציה, הוא ממצב עצמו בחודשים האחרונים כאלטרנטיבה לשלטון ובמסגרת זו קורץ בעיקר למרכז ואף לימין הפוליטי בישראל. הוא התגייס בין היתר למאבק במחרימי ישראל והתייצב לימין לוחמים שהרגו מחבלים. בפוסט האחרון שפרסם בפייסבוק התייחס להחלטת בג"ץ בעניין המסתננים: "אנחנו רוצים שיהיה פה שלטון חוק, אבל שהחוק ובג"ץ יחליטו בדיוק כמו שרצינו. אנחנו רוצים יהדות מתונה ומחבקת, אבל בסוף נכנעים לרבנים הכי מחמירים כי אצלם החותמת.

 

"אנחנו רוצים עם אחד עם שיר אחד, אבל שונאים כל מי שמדבר אחרת מאיתנו. אנחנו רוצים שיסלחו לנו, שיאמינו שהשתננו, אבל זוכרים לאחרים כל מילה שאמרו אי פעם. אנחנו רוצים עתיד טוב יותר לילדים שלנו (אין דבר שאנחנו רוצים יותר), אבל כבר לא מסוגלים לדמיין איך זה יקרה".

 

לפניכם: ראיון שנערך עם לפיד לאחרונה באולפן ynet

לדברי לפיד, "אפשר גם אחרת. אנחנו יכולים לחיות במדינת חוק, שבה אף פוליטיקאי לא משמיץ את בית המשפט. אנחנו יכולים לחיות במדינה שיחסיה עם העולם טובים ויחסיה עם ארצות הברית מצוינים - ובכל מקום שבו נספר שאנחנו מישראל - אנשים יחייכו אלינו בחום.

 

"אנחנו יכולים לחיות במדינה שבה אלוהים הוא מי שבא איתך לבית יולדות, לבית חולים, לבית קברות ולבית הכנסת, אבל למרכז המפלגה הוא לא נכנס. אנחנו יכולים לחיות במדינה שבה פותרים מחלוקות - גם את הכואבות ביותר - מתוך הבנה שאנחנו רוצים למצוא את המשותף. כי זו מהות החיים יחד".

 

באחרונה תקף בחריפות את ראש הממשלה בעקבות הפיגוע בכפר דומא שבו נרצחו התינוק עלי דוואבשה ואביו סעד, ואמר באולפן ynet כי "נתניהו איבד שליטה על המדינה. ראש ממשלה אומר 'ערבים נוהרים לקלפיות', רשויות החוק לא חזקות, זורקים אבנים על חיילים ושרים נותנים לזה גיבוי. תוקפים את החוק ולא את מפרי החוק. בסופו של דבר, זה מייצר כאוס שמפרק את המדינה מבפנים".

 

לדעת לפיד יש חולשה מוחלטת של השלטון בישראל. "עד שלא יהיה כאן שלטון חזק, המצב הנוכחי יימשך. אין לנו הרבה זמן. אנחנו כן יכולים להחזיר מרכז חזק שפוי עם שלטון אמיתי ומנהיגות אמיתית. רק נתניהו איבד את זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי סגל ואבי חי
יאיר לפיד
צילום: אלי סגל ואבי חי
מומלצים