שתף קטע נבחר

טראמפ: "אובמה וקרי מכרו את ישראל"

המתמודד הרפובליקני הביע שוב התנגדות להסכם עם איראן ותקף: "אי אפשר לתת לאיראנים נשק גרעיני כשהם קוראים 'מוות לישראל ולארה"ב'". על ג'ון קרי אמר: "עלול להיות מזכיר מדינה גרוע אפילו יותר מהילרי קלינטון"

 

דונלד טראמפ, המתמודד הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית, האשים את ברק אובמה וג'ון קרי ב"מכירת ישראל" בהסכם הגרעין אם איראן. במסיבת עיתונאים באיווה אמר טראמפ כי כדי לעצור את איראן, "צריכה להיות פעולה מאוד חזקה. קרי ואובמה מכרו את ישראל. אתה לא יכול לאפשר לאיראן להשיג נשק גרעיני כשהם צועדים וקוראים 'מוות לארה"ב, מוות לישראל'. אתה לא יכול לאפשר את זה".

 

על הילרי קלינטון, היריבה הדמוקרטית, אמר כי היא הייתה "מזכירת המדינה הגרועה בהיסטוריה". טראמפ הוסיף כי בעקבות ההסכם עם איראן "קרי עלול להיות גרוע ממנה". הסיבה לדבריו היא הסכם הגרעין:"הוא השיג הסכם כל כך רעה עם איראן, כל כך מטופש, שעלולות להיות לו השלכות חמורות מאוד".

טראמפ נואם באיווה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
טראמפ נואם באיווה(צילום: רויטרס)

טראמפ מעלה ילדים למסוק הפרטי (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
טראמפ מעלה ילדים למסוק הפרטי(צילום: רויטרס)

המסוק של טראמפ בשמי איווה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
המסוק של טראמפ בשמי איווה(צילום: AFP)

גם הילרי קלינטון הגיעה לאיווה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
גם הילרי קלינטון הגיעה לאיווה(צילום: AFP)
 

מתחככת בעם, בניגוד לטראמפ (צילום: AFP) (צילום: AFP)
מתחככת בעם, בניגוד לטראמפ(צילום: AFP)

טראמפ נאם במהלך היריד השנתי של איווה, שנפתח בחמישי. במשך עשרה ימים מושך אליו היריד את כל הפוליטיקאים שמשתתפים בבחירות המקדימות, רפובליקנים ודמוקרטים. זהו אמנם אירוע שנתי של מוצרים חקלאיים, מזון ומוזיקה, אבל כל פוליטיקאי מנצל את היריד כדי להתחכך באוכלוסייה המקומית.

 

במרוץ של 2008 ספגה קלינטון ביקורת קשה לאחר שהגיעה לאיווה במסוק, ועכשיו היא דאגה לעשות את הדרך בנסיעה ארוכה ומתקושרת במכונית. בניגוד

להילרי קלינטון, או ג'ב בוש שנאם באיווה ונאומו נקטע בצעקות על מדיניות אחיו בעיראק, טראמפ הוא חיה פוליטית מזן אחר. הוא לא מצטלם עם המקומיים ולא מתחכך. הוא העלה ילדים מקומיים למסוק שלו, אבל רק כדי להפגין שוב את עושרו.

 

נכון לעכשיו טראמפ מוביל באיווה עם 22 אחוזי תמיכה בקרב הרפובליקנים, מבלי שטרח לבלות זמן רב במדינת התירס האינסופי. כשהוא מגיע הוא עושה זאת עם מטוסו הפרטי וטור של מכוניות שרד הממתינות לו בשדה התעופה. האירועים שלו מושכים קהל רב והוא פותח כל הופעה בהצגה עצמית שחצנית: "הנה הנשיא הבא של ארה"ב דונלד פי טראמפ".

 

לעומתו, מרבית המועמדים האחרים לנשיאות מתנהלים כמו חנוונים קטנים מול מעט מאוד אנשים. טראמפ מושך מאות ואלפים לכל אירוע שלו. העושר שלו הוא כרטיס הביקור שלו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
"מכרו את ישראל"
צילום: רויטרס
מומלצים