שתף קטע נבחר

אחרי 100 שנה: נחשף הסוד של נשיא ארה"ב

נראה שעל כל נשיא אמריקני יש שמועות של רומן - במקרה של קלינטון ומוניקה לווינסקי הן היו נכונות, במקרה של אובמה וביונסה כנראה לא. את כהונתו של וורן הרדינג אפפה רכילות על בת מחוץ לנישואין - בדיקות דנ"א פתרו את התעלומה

בדיקות גנטיות שנערכו לאחרונה משכתבות פרק בהיסטוריה של הנשיאות בארצות הברית : הנשיא ה-29 וורן הרדינג, שכיהן בשנים 1923-1921, הסתיר בת בשם אליזבת אן בלייסינג ששנולדה מחוץ לנישואין מרומן שניהל עם אמריקנית בשם נאן בריטון.

 

וורן הרדינג, נשיא ארה"ב 1923-1921 (צילום: AP) (צילום: AP)
וורן הרדינג, נשיא ארה"ב 1923-1921(צילום: AP)

המאהבת, נאן בריטון, ובתה אליזבת (צילום: AP) (צילום: AP)
המאהבת, נאן בריטון, ובתה אליזבת(צילום: AP)

 

את המאמצים לערוך את בדיקת ה-DNA הוביל דווקא אחד מצאצאיו של הנשיא המנוח, דוקטור פיטר הארדינג. "זו הייתה תעלומה משפחתית", אמר הרדינג. "לא הייתה דרך לבדוק את זה בשנות ה-20, אפשר היה רק להסתכל ולראות אם שני אנשים נראו אחד כמו השני". האתר Ancestry.com הוא זה שערך את הבדיקות, ואישר שבלייסינג, שמתה ב-2005, אכן הייתה בתו של הנשיא.

 

אף שהיום יחסה של משפחת הרדינג למשפחה הסודית הוא יחס אוהד, בשנות ה-20 המצב היה מאוד שונה.

"הבת של הנשיא", ספר שכתבה האם נאן בריטון, יצא לאור זמן קצר אחרי שנשים קיבלו את הזכות להצביע בארה"ב. התגובות לאישה שטענה שניהלה רומן עם הנשיא לא היו תומכות.

 

"כולם חשבו שהיא הנבל", הסביר פיטר הארדינג. "זה היה נפלא סוף סוף לזכות אותה. באותה תקופה אנשים לא האמינו לנשים בעימות מול גברים חזקים. זה סיפור פמיניסטי נפלא של אישה שלא ויתרה וניצחה לבסוף".

 

הרדינג הוסיף שהוא מקווה לפגוש קרובים חדשים מהצד שנחשף במשפחה. "יש המון ילדים ונכדים ונינים של הנשיא הרדינג שמעולם לא הכרתי. לא הייתי מוכן לקבל את זה שהשאירו חלק שלם מהמשפחה בחוץ".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
הרדינג, המאהבת ובתו
צילום: AP
מומלצים