שתף קטע נבחר

לראשונה: דוברת חירשת לשר

העיתונאית והצלמת נירה ידין מונתה לדוברת האישית של השר גלנט. אורן הלמן: "רק שילוב בעלי מוגבלויות בתפקידים כאלה ייצור כאן חברה בריאה"

שר הבינוי והשיכון יואב גלנט מינה באחרונה את העיתונאית והצלמת נירה ידין (39) לתפקיד הדוברת האישית שלו. מה שמייחד את המינוי הוא שידין היא חירשת, הקוראת תנועות שפתיים.

 

כאשר שר השיכון גלנט פגש אותה לראיון עבודה אחד היא קראה את תנועות השפתיים שלו והשיבה לו על שאלותיו. לאחר שבחר בה מבין המועמדים אמר גלנט לידין: "בחרתי בך לצוות הקרוב שלי לא בגלל המגבלה שלך, אלא בגלל מי שאת". עם העיתונאים והפונים היא תעבוד באמצעות הודעות SMS ובהודעות מייל, ולא בשיחות טלפון.

הדוברת החדשה, נירה ידין ()
הדוברת החדשה, נירה ידין

ידין, אם לילדה בת 10, החלה את דרכה כעיתונאית בסיקור האביב הערבי והייתה הישראלית הראשונה שפרסמה כתבות מדיניות בעיתון המצרי האופוזיציונרי "אל דוסטור". לאחר מכן כתבה ידין, המתגוררת בתל אביב, במגזין הפוליטי הגרמני zenith וסיקרה את בעיית המסתננים בישראל. בשנה האחרונה הייתה כתבת ה"דיילי ביסט" האמריקני, לו סיקרה את הבחירות האחרונות לכנסת.

 

אורן הלמן, מייסד דף הפייסבוק "סיכוי שווה", שמקדם שילוב בעלי מוגבלויות במגזר הציבורי אמר: "אנחנו גאים בכך שיש בממשלה שרים כמו יואב גלנט שמבינים שמוגבלות של אדם לא מגבילה אותו. רק שילוב של אנשים עם מוגבלות בתפקידים כאלה ייצור כאן חברה בריאה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עשתה היסטוריה. נירה ידין
צילום: דוברות הכנסת
השר גלנט
צילום: דוברות הכנסת
צילום: אילן ספירא
אורן הלמן
צילום: אילן ספירא
מומלצים