שתף קטע נבחר

המשטרה קיבלה את גרסת בעלי הכלבה שמתה בחוף: גססה ונלקחה ליום כיף אחרון

ברשתות החברתיות האשימו את בעלי הכלבה שמתה בחוף נתניה בכך שחנק אותה למוות בשקית והטביע אותה. המשטרה איתרה את הבעלים באמצעות השבב וקיבלה את גרסתו: הכלבה הגוססת נלקחה ליום כיף בחוף שאהבה

ביממה האחרונה שיתפו רבים ברשתות החברתיות תמונה של כלבה מתה שנעטפה בשקית ניילון בחוף נתניה. "כך נראה השטן. רוצח מסתובב חופשי. משטרת ישראל, תתעוררו", כתבו על הבעלים שאותו האשימו בכך שחנק את הכלבה והטביע אותה למוות. אלא שהערב (יום ב') הבעלים אותר ונחקר, והמשטרה קיבלה את גרסתו: הוא הגיע עם הכלבה הגוססת ששמה מס לבילוי בים, שהפך לטיול האחרון שלה. 

 

הווטרינר העירוני הוזעק לחוף ארגמן בנתניה וניסה להחיות את הכלבה, בלי הצלחה. מתנדבי עמותת "משמר בעלי חיים" הוציאו את גוויית הכלבה שנקברה בחוף הים, לקחו אותה למכון הפתולוגי בבית דגן, שם נותחה לאחר המוות. שבב שבו פרטים של בעלי הכלבה הועבר למשטרת נתניה.

  

הפוסט שאותו שיתפו הגולשים שחשפו את זהות האיש  ()
הפוסט שאותו שיתפו הגולשים שחשפו את זהות האיש
 

פעילי עמותת "משמר בעלי חיים" חפרו בחול  (צילום: עמותת משמר בעלי חיים ) (צילום: עמותת משמר בעלי חיים )
פעילי עמותת "משמר בעלי חיים" חפרו בחול (צילום: עמותת משמר בעלי חיים )

והעבירו את גוויית הכלבה לנתיחה  (צילום: עמותת משמר בעלי חיים ) (צילום: עמותת משמר בעלי חיים )
והעבירו את גוויית הכלבה לנתיחה (צילום: עמותת משמר בעלי חיים )

 

תגובת האיש  ()
תגובת האיש

 

 

 

בעקבות הדיווחים והפוסטים ברשת עלה חשד להתעללות בכלבה. גולשים רבים סברו שהאיש חנק את הכלבה באמצעות שקית והטביע אותה בים. בעצומה שעליה חתמו כמעט עשרת אלפים גולשים נכתב: "לא ניתן לרוצח הכלבה מנתניה להתחמק מעונש". אלא שכאמור, במשטרה טוענים שגרסתו תואמת לעדויות שנמצאות בידיהם, ובעקבות ממצאי החקירה אין חשד לפלילים.

הכלבה לא עברה התעללות ולא הוטבעה למוות.

 

בתגובה למתקפה בפייסבוק, העלה בעל הכלבה פוסט שבו סיפר על השתלשלות האירועים. הוא סיפר כי על פי אבחנת וטרינר, הכלבה גססה ומכיוון שהיא אהבה את הים הוא לקח אותה לשם. הם נכנסו למים עם כלבה נוספת שלו ובשלב מסוים הכלבה הראשונה יצאה לחוף, שם מתה עקב מצבה הרפואי. הוא הוסיף שבעקבות מותה הוא ביקש שקיות מהמצילים שבהן נעטפה הגווייה. הם ביקשו ממנו לחכות במקום אך הוא העדיף לעזוב את החוף.

 

וכך כתב במילותיו: "לכבוד כל המקללים אותי: שלום, אני הבעלים של הכלבה, שמה מס. הכלבה הייתה במצב רע ולא אכלה כמעט כלום והייתה אמורה לקבל זריקת חסד. לקחתי אותה לים ליום כיף אחרון. חוץ מזה, יש בריכה פרטית בחצר כך שאם רציתי יכולתי להרוג אותה בחצר. לא הייתי קרוב אליה כשהיא מתה. הייתי בעומק עם הכלבה השנייה שלי ולאחר מכן הלכתי למציל וביקשתי שיפנו אותה, אבל שקיות שחורות לא היו. חיכיתי חצי שעה והלכתי. יש עדי ראייה, שלוש נשים וגבר אחד וזה היה בצד. לא היו אנשים באזור. תודה מראש".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכלבה כפי שאותרה בחוף הים
מומלצים