שתף קטע נבחר

מכה לאובמה: עוד סנאטור דמוקרט נגד ההסכם

רוברט מננדז מניו ג'רזי הפך לסנאטור השני ממפלגתו של נשיא ארה"ב שמתייצב בפומבי נגד הסכם הגרעין עם איראן. "המטרה במו"מ עם איראן הייתה לפרק את תוכנית הגרעין, לא רק לצמצם אותה", אמר

 

עוד מכה לנשיא אובמה , בניסיונו לאשר את הסכם הגרעין בקונגרס האמריקני: הסנאטור רוברט מננדז הודיע אמש (יום ג') על כוונתו להצביע נגד ההסכם עם איראן. בכך הפך מננדז לסנאטור השני שמתייצב נגד הנשיא האמריקני ברק אובמה, שבתקופה האחרונה החל בקמפיין לאישור ההסכם.

 

מננדז מניו ג'רזי, שכיהן בעבר כחבר בכיר בוועדת החוץ של הסנאט, מצטרף בכך לסנאטור היהודי מניו יורק צ'אק שומר, הדמוקרט היחיד בסנאט שהצהיר בפומבי על התנגדותו להסכם הגרעין. מננדז ציין כי החליט להצביע נגד כי איראן הפרה החלטות רבות של האו"ם, ובאותה עת המשיכה בפיתוח תוכנית הגרעין. הסנאטור השעה את עצמו זמנית מוועדת הסנאט לאחר שהוגש נגדו כתב אישום בחודש אפריל האחרון במסגרת פרשת שחיתות.

 

 
 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)
 

מננדז לצד ראש הממשלה נתניהו ב-2013 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
מננדז לצד ראש הממשלה נתניהו ב-2013(צילום: EPA)
 

מננדז אמר כי הוא מודאג שההסכם לא מחייב את איראן לפרק את תשתיות הגרעין שלה. "בואו נזכיר לעצמנו מה הייתה המטרה הרשמית בדיונים שלנו עם איראן – בפשטות, המטרה הייתה לפרק את כל, או חלקים משמעותיים, מהתשתית הגרעינית והבלתי חוקית של איראן. זאת, כדי להבטיח שלא יהיו לה יכולות גרעיניות לעולם. המטרה לא הייתה רק לצמצם את התשתיות שלה", אמר.

 

הוא הוסיף כי התנגדותו להסכם לא קשורה להסכמו או אי-הסכמו עם הנשיא אובמה, שהצהיר כי יטיל וטו על החלטה של הקונגרס נגד ההסכם. "הנושא הזה הוא הרבה יותר גדול וחמור מכך", אמר מננדז.

 

לפני כארבעה חודשים הוגש נגד מננדז כתב אישום בגין קבלת שוחד וקשירת קשר בטענה שהעניק הטבות לאחד מתורמיו, חברו הקרוב. הסנאטור הודה כי ייתכן שצעדים שנקט הועילו לחברו, אך טען כי לא היה פסול בפעילותו.


פורסם לראשונה 18/08/2015 21:46

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים