שתף קטע נבחר

אישום: איים לדקור את הרקדן עידו תדמור בשל נטייתו המינית

גם אחרי פיגוע הדקירה במצעד הגאווה נמשכים גילויי השנאה: כתב אישום הוגש נגד שי נביאן מתל אביב שאיים לדקור את עידו תדמור בעת שהיה בבית קפה רק בשל היותו הומוסקסואל. "צריך להרוג את כולכם". הנאשם מכחיש

 

עידו תדמור  (צילום: גבריאל בהרליה) (צילום: גבריאל בהרליה)
עידו תדמור (צילום: גבריאל בהרליה)

תקיפה מילולית קשה נגד הרקדן והכוריאוגרף עידו תדמור לפני שמונה ימים בבית קפה בתל אביב הובילה היום (ה') לכתב אישום נגד שי נביאן, תושב העיר בן 36, בגין איומים על רקע עוינות כלפי ציבור מחמת נטייה מינית.  

 

על-פי כתב האישום שהגישה פרקליטות מחוז תל אביב לבית משפט השלום בעיר, תדמור ישב עם שלושה מחבריו בבית קפה בתל אביב. במהלך שהותם ניגש הנאשם אל תדמור והחל לצעוק לעברו כי אין מקום להומואים בארץ.

 

הוא אמר שתדמור וחבריו הם "הסיבה לריקבון בארץ" וכי יש "להעיף אותם מהארץ". עוד האשים את הקהילה הגאה שהיא הגורם למלחמות בתוך הארץ. הוא אמר שתדמור ואנשי הקהילה הגאה מסיתים את העם נגד חובשי הכיפות.

 

הוא שאל את תדמור אם יש לו משהו הגיוני לענות לו על דבריו. בתגובה ענה תדמור שאינו חש צורך לענות לו כלל. בעקבות תגובתו איים נביאן שידקור אותו, "צריך לדאוג שיהרגו את כולכם, אני עוד אדאג שידקרו אותך". הוא איים על תדמור שמעתה יצטרך להסתכל ימינה ושמאלה ומאחוריו כדי לראות אם מישהו בא לדקור אותו. הפרקליטות ביקשה לעצור את האיש עד תום ההליכים.

 

בבקשת המעצר עד תום ההליכים מצוין כי נביאן הכחיש שאיים על תדמור והביע בפניו את התנגדותו לאורח חייו כהומוסקסואל. הוא טען כי "אם ימשיכו לעשות הפגנות בירושלים, יהיו דקירות".

 

בנוסף, במהלך החקירה נערך עימות בין הנאשם לתדמור. "אולי אמרתי שיכולים להיות פוגרומים... אם הקהילה תמשיך ככה, תהיה מלחמת אחים. אני לא זוכר אם אמרתי את המילים האלו ולא אמרתי שאדקור אותו", טען נביאן בעימות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
עידו תדמור
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים