שתף קטע נבחר

צילום: ירון ברנר

דרעי לנתניהו: העבודות בגשר - חילול שבת

למרות ההבטחות שהעבודות לפינוי גשר מעריב יסתיימו כבר בשישי הן נמשכו במהלך השבת. שר הכלכלה פנה לראש הממשלה ולשר התחבורה כץ: "בפעם הבאה ש"ס לא תעבור לסדר היום"

 

 

בעקבות עבודות הרכבת הקלה בשבת שעליהם פורסם ב-ynet שלח שר הכלכלה אריה דרעי מכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשר התחבורה ישראל כץ. דרעי קבל על "חילול שבת בעבודות פינוי הריסות גשר מעריב".

 

דרעי הזהיר כי "בפעם הבאה שיתבצע חילול שבת מיותר ומקומם בעבודות בניית הרכבת הקלה, או בכל פרויקט ממשלתי אחר כפי שאירע בשבת זו, שאינו בגדר פיקוח נפש, סיעת ש"ס בראשותי לא תעבור על כך לסדר היום".

הגשר, אחרי הפיצוץ (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הגשר, אחרי הפיצוץ

דרעי כתב: "ברצוני להתריע בפניכם על חילול שבת חמור שארע במהלך השבת בעת פינוי הריסות גשר מעריב. לא היתה שום סיבה שחברת 'דניה סיבוס' המועסקת על ידי החברה הממשלתית נת"ע תעסיק עובדים במהלך השבת לפינוי ההריסות. עוד ביום חמישי בלילה, לפני תחילת העבודות, דרשתי בשיחת טלפון ממנכ"ל משרד התחבורה, עוזי יצחקי, כי העבודות יסתיימו עד כניסת השבת אולם לצערי הרב העבודות נמשכו במהלך השבת".

 

"חמור ומיותר". דרעי (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
"חמור ומיותר". דרעי(צילום: עידו ארז)
 

"העבודות שהתבצעו אינן בגדר פיקוח נפש ולא היה קורה מאום אם היו נדחות לצאת השבת. יתרה מכך, פיצוץ הגשר יכול

היה להתבצע ביום ראשון או יומיים לפני יום שבת ואז לא היה נגרם חילול שבת המוני, כפי שאירע", כתב דרעי.

 

לדרעי אמנם נאמר שעבודות פינוי הגשר יסתיימו לפני כניסת השבת, אך היום המשיך תהליך פינוי ההריסות מצומת מעריב. "תתביישו לכם, שבת היום", צעק חרדי שעבר במקום.

 

ביום חמישי שוחח שר הכלכלה דרעי עם שר התחבורה ישראל כץ ועם מנכ"ל משרדו ושמע מהם כי פינוי הריסות גשר מעריב הוא "מצב של פיקוח נפש". דרעי מחה בפניהם על כך שעבודות פינוי ההריסות יתבצעו במהלך השבת וכתוצאה מכך תיגרם לדבריו פגיעה ברגשותיהם של שומרי השבת. 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
"לא פיקוח נפש"
צילום: עידו ארז
מומלצים