שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שכח נכה בהסעה: "הקשבתי לשירים ושערים"
  הנכה, אוטיסט שאינו מתקשר, נשכח במשך כל הלילה ברכב ההסעות בירושלים. הנהג, שנשלח למעצר בית, סיפק תירוץ מקומם. אביו של הצעיר: "זו רשלנות, איך מפספסים אדם בכיסא גלגלים?"

  נהג ההסעות ששכח נכה בן 26 בכלי הרכב שלו במשך כל הלילה, נימק זאת בכל שדעתו הוסחה בשל האזנה לתוכנית שירים ושערים. היום (א') נשלח הנהג, ישראל צפדיה, למעצר בית של שישה ימים, ואביו של הבחור שנותר ברכב זועם: "מדובר ברשלנות לשמה, אי אפשר לפספס אדם שיושב מאחור בכסא גלגלים". בנוסף, ייבדק מדוע לא היה מלווה ברכב ומדוע בהוסטל שאמור היה לקבל את הצעיר לא התקשרו כדי לשאול מדוע אינו מגיע אליהם.

   

  רכב ההסעות שבו נשכח הצעיר    (צילום: אריק אבולוף )

  רכב ההסעות שבו נשכח הצעיר    (צילום: אריק אבולוף )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בבוקר נצפה הצעיר, אוטיסט שאינו מתקשר עם סביבתו, כשהוא משתולל ברכב הסעות בשכונת גילה. כוחות כיבוי שהגיעו למקום חילצו אותו. "הוא שהה ברכב, קשור ורתום למושב הנכים. הוא ישב מאחורי כסא הנהג ולא תקשר עם השוטרים", סיפר נציג המשטרה, רס"מ שלומי בן דור, בבית המשפט השלום בירושלים. "צוות מד"א שהגיע למקום ופינה אותו לשערי צדק במצב קל".

   

  רשף משנה רוני חזות, מפקד צוות החילוץ בכבאות והצלה ירושלים, סיפר מוקדם יותר: "אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם היה מדובר בלילה קר או שהיו מבחינים בו באיחור של כמה שעות, כשכבר היה נעשה חם. בשני המקרים אני מניח שזה היה נגמר באסון כבד מאוד".

  רכב ההסעות שבו נשכח הנכה (צילום: אריק אבולוף כבאות והצלה ירושלים) (צילום: אריק אבולוף כבאות והצלה ירושלים)
  רכב ההסעות שבו נשכח הנכה(צילום: אריק אבולוף כבאות והצלה ירושלים)

  הנהג שנשלח למעצר בית (צילום: עמית שאבי "ידיעות אחרונות" ) (צילום: עמית שאבי
  הנהג שנשלח למעצר בית(צילום: עמית שאבי "ידיעות אחרונות" )
  מהחקירה עולה כי היעד שבו היה אמור לרדת הצעיר הוא דירה שמותאמת לצרכיו, אולם הוא לא הגיע אליה. הסיבה לכך הייתה מפתיעה במיוחד. "הנהג נסע לביתו בגילה ושכח את הבחור באוטו", המשיך בן דור. "לדבריו הוא שמע את התוכנית שירים ושערים, וזה גרם להסחת הדעת. שנית, וחמור יותר, הוא שלא היה לנכה מלווה, ובמצבו הבריאותי זה הנוהל" .

   

  במשטרה ביקשו להשאיר את צפדיה במעצר למשך 48 שעות מחשש לשיבוש מהלכי חקירה, ופרקליטו מטעם הסנגוריה הציבורית, עו"ד הולנדר, ביקש לשחררו למעצר בית. השופטת מרים קסלסי החלטה לשחרר את צפדיה למעצר בית, בין היתר בהתחשב בגילו המתקדם: "בנס מצבו של המושגח הוגדר קל, ועדיין מדובר בעבירה חמורה שניתן לומר כר עתה כי קיימות

   ראיות לביצועה. יחד עם זאת, המשך החקירה מבקשת לצורך בחינת אחריותם של גורמים נוספים. על מנת למנוע שיבוש ובהתחשב בכך שמדובר באדם מבוגר נעדר עבר פלילי ניתן לשחררו לחלופת מעצר".  

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אריק אבולוף כבאות והצלה ירושלים
  רכב ההסעות בשכונת גילה
  צילום: אריק אבולוף כבאות והצלה ירושלים
  מומלצים