שתף קטע נבחר

ברק: נתניהו חלש, אפוף פסימיות עמוקה

שר הביטחון לשעבר תחת נתניהו הוקלט מנסה להסביר מדוע רה"מ השאיר בתפקיד את מזכיר הממשלה: "נתניהו לא רוצה לעשות צעדים קשים אם לא מכריחים אותו". בנוסף אמר: "במאזן בין תקווה לחרדה הוא תמיד מעדיף להיות חרד". לשכת נתניהו: רה"מ פועל באחריות ובתקיפות למען ביטחון ישראל

אחד מהפוליטיקאים שהיו בעבר מהקרובים ביותר לראש הממשלה מכנה אותו "חלש". ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק, ששימש כשר הביטחון תחת ראש הממשלה בנימין נתניהו, תועד בהקלטות שנחשפו היום (א') בערוץ 2 על ידי רוני דניאל כי "ביבי הוא חלש, הוא לא רוצה לעשות צעדים קשים אם לא מכריחים אותו".

"אמרתי לו (לנתניהו) - תראה, אתה לא מבין מה האחריות של מנדלבליט", הוקלט ברק כשהוא מתייחס לפרשת הרפז ולמעורבותו בה של מזכיר הממשלה אביחי מנדלבליט, אז הפרקליט הצבאי הראשי. "הרי מנדלבליט זה לא רק שהוא אישר לו (לאשכנזי) להשאיר את זה (מסמך הרפז), הוא רמז לו לאורך החקירה איך להתנהג".

 

ברק ונתניהו. היו יחד באותה ממשלה במשך שנים (צילום: קובי גדעון, לע"מ) (צילום: קובי גדעון, לע
ברק ונתניהו. היו יחד באותה ממשלה במשך שנים(צילום: קובי גדעון, לע"מ)
 

בתשובה לשאלה כיצד מנדלבליט עדיין מכהן בתפקיד מזכיר הממשלה, ענה ברק: "ביבי הוא חלש, הוא לא רוצה לעשות צעדים קשים אם לא מכריחים אותו. מנדלבליט נשתל שם על ידי יעקב נאמן. אני הזהרתי את ביבי לפני זה ואמרתי לו 'שמע, הוא יהיה נאמן לך כמו כלב, אבל ברגע האמת אתה לא יודע מה הוא יהיה ובסוף משרת את עצמו'".

 

ברק העריך כי מנדלבליט מעוניין להיות היועץ המשפטי לממשלה הבא, "והוא לא יהיה. אמרתי לביבי מראש שהמעורבות שלו בפרשת הרפז לא תאפשר לו להיות כלום, אז סתם תמצא את עצמך עם אדם שלא שלא ראוי להיות שם".

 

בהקלטה אחרת נשמע ברק אומר כי נתניהו "אפוף במין

פסימיות עמוקה. במאזן בין החרדה לתקווה הוא תמיד מעדיף להיות קצת יותר חרד. הוא פעם קרא לזה 'מודאג'".

 

אביגדור ליברמן, שר החוץ לשעבר בממשלתו של נתניהו, התייחס במהלך ראיון בערוץ 2 לפרסום של דברי ברק: "זה היה אמור להיות סוד מדינה הכי כמוס. עצם הדלפה של מהלכים, דיונים הכי סגורים, הכי רגישים - זה דבר בלתי סביר בעליל. אנחנו נראים בכל העולם כמו פטפטנים, בלתי רציניים ולא אמינים. זה גם פוגע בנכונות של הצדדים האחרים בזירה הבינלאומית לשתף איתנו פעולה. כל התמונה שעולה מאותה הקלטה של ברק – זו פגיעה חמורה ביכולת ההרתעה ובאמינות שלנו".

 

מלשכת נתניהו נמסר בתגובה לערוץ 2: "ראש הממשלה נתניהו ממשיך לפעול באחריות ובתקיפות למען ביטחון ישראל, לא טומן את ראשו בחול ומצביע על הסכנות והאיומים כפי שהם. הוא פועל בנחישות ובהחלטיות כפי שעשה רק לפני מספר ימים בסוריה ובהחלטות נוספות שסמויות מעיני הציבור. הגיע הזמן להפסיק את הדיבורים חסרי האחריות הקשורים לביטחון המדינה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
נתניהו וברק. "הוא חלש"
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
מומלצים