שתף קטע נבחר

המלכודת של המשטרה: הודיעה שתאפשר לדו-גלגלי לנסוע בנת"צ ומחלקת דו"חות

אגף התנועה הצהיר בשבוע שעבר שיאפשר לנהגי אופנועים וקטנועים לנוע בנתיבי תחבורה ציבורית, אך הבוקר המתינו שוטרים לרוכבים ונתנו להם דו"חות. אגף התנועה: "הנושא טרם נבחן בטיחותית". השר כץ: "אשנה את התקנות"

 

 

 

דיבורים לחוד ומציאות לחוד: כמה ימים בלבד אחרי שאגף התנועה במשטרה התהדר בכך שרוכבי דו-גלגלי יוכלו לנסוע באופן חופשי בנתיבי התחבורה הציבורית, התברר היום (ב') כי המשטרה מחלקת להם דו"חות.

 

בשבוע שעבר דווח כי במסגרת פרויקט הרכבת הקלה יזם שר התחבורה כץ מהלך שיפחית את הפקקים בנתיבי הנסיעה הרגילים: מצד אחד הגברת האכיפה כלפי נהגי כלי רכב רגילים שיעלו על נתיבי תחבורה ציבורית, ומצד שני "הוצאת" האופנוענים מנתיבי התחבורה הרגילים, כדי להפחית את הפקקים לרווחת נהגי כלי הרכב.

אזהרה לרוכב אופנוע שנהג בנת"צ בנתיבי איילון  (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
אזהרה לרוכב אופנוע שנהג בנת"צ בנתיבי איילון (צילום: עידו ארז)

השר כץ מסר הבוקר בתגובה לאכיפה נגד נהגי אופנועים: "אני תומך בנסיעת הדו-גלגלי בנתיבי תחבורה ציבוריים. אם יידרש אעגן עמדה זו בתקנות. תמכתי בהודעת המשטרה שתאפשר נסיעת דו-גלגלי בנתיבי תחבורה ציבוריים. חשבתי שהחלטה זו נכונה תחבורתית ובטיחותית לטובת כל משתמשי הדרך, ולא שיניתי את עמדתי". לדברי השר, "עקב ביצוע עבודות הרכבת הקלה בגוש דן נוצר אינטרס ברור לעודד מעבר לשימוש ברכב דו-גלגלי ברחבי העיר, ומתן אפשרות לנסיעת דו-גלגלי בנתיבי תחבורה ציבוריים הוא אחת הדרכים לעודד מגמה זו". 

  

כאמור, בשבוע שעבר הודיע השר כץ כי "האכיפה הקפדנית בנתיבי תחבורה ציבורית מאפשרת לראשונה להפריד את הדו-גלגלי מזרם התנועה המרכזי ולתת לו לנוע בנת"צים, דבר שהוא נכון גם בטיחותית וגם תחבורתית". הבוקר התברר כי המשטרה מבצעת אכיפה נגד רוכבי הדו-גלגלי שנסעו בנתיבי התחבורה הציבורית. הרוכבים שנסעו היום בנתיבי התחבורה הציבורית הסתכנו בדו"ח על סך 250 שקלים. בעקבות האכיפה המוגברת תשלום הדו"ח צפוי לעלות בקרוב ל-750 שקלים.

 

רוכב קטנוע שנתפס הבוקר נוסע בנת"צ באיילון דרום הסביר לשוטר שביקש ממנו להציג את פרטיו המזהים כי קרא בתקשורת על כך שהוא יכול לנסוע ללא הפרעה בנתיב. לאחר שנבדק והתברר כי העבירה האחרונה שביצע הייתה בשנת 1994, קיבל הרוכב אזהרה בלבד ולא נרשם לו דו"ח.

 

מאגף התנועה נמסר בתגובה כי "כיום, על פי מדיניות המשטרה, דו-גלגלי מורשה לנסוע בשעות העומס בשול הדרך. לעומת זאת, נסיעה של דו-גלגלי בנתיב תחבורה ציבורית טרם נבחנה בטיחותית ואסורה על פי חוק, ולפיכך בשלב זה האכיפה בנתיבי התחבורה הציבורית מבוצעת כלפי כל סוגי כלי הרכב אשר אינם מורשים בנסיעה בהם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
רוכב אופנוע מוזהר בנת"צ
צילום: עידו ארז
מומלצים