שתף קטע נבחר

משפחת נתניהו אימצה כלבה, פרטיו של הבן נחשפו

אימוץ הכלבה קאיה אילץ את משפחת נתניהו לרשום את פרטיהם כמתחייב בחוק, ובכך נחשף מספר הנייד של נתניהו הבן, שהיה יכול להיות חשוף למעקבים אפשריים. בעקבות פניית ynet הוסרו הפרטים

 

נתניהו והכלבה קאיה ()
נתניהו והכלבה קאיה
פרטיו של אבנר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, היו גלויים ב"מאגר הכלבים" של משרד החקלאות לאחר שהמשפחה אימצה את הכלבה קאיה. במאגר ניתן היה למצוא את מספר הנייד של נתניהו הבן ואת מספר הטלפון הקווי בבית ברחוב עזה 35 בירושלים, מה שעלול היה לחשוף אותו להאקרים שיכולים היו לשתול תוכנות מעקב, גם כאשר היה בסביבת אביו. בעקבות פניית ynet הוסרו הפרטים בהתערבות גורמי ביטחון.

 

משפחת נתניהו אימצה בחודש שעבר את הכלבה, רגע לפני שהומתה. ראש הממשלה בנימין נתניהו העלה בשבוע שעבר פוסט מרגש שבו צולם עם הכלבה, וכתב "כמה אור הביאה קאיה אל ביתנו. אני קורא גם לכם, לכל מי שמבקש לאמץ כלב או כלבה, להציל את הכלבים המבוגרים ולהביא אותם אל ביתכם".

הפרטים (לפני הורדת המספרים) כפי שהופיעו באתר ()
הפרטים (לפני הורדת המספרים) כפי שהופיעו באתר

בחודש נובמבר נחשף ב"ידיעות אחרונות" כי אפליקציית משרד החקלאות מאפשרת לקבל בקלות את פרטיהם האישיים של אנשים מוכרים, כדוגמת שחקנים וקומיקאים, בכירים בשירותי הביטחון ואף חברי כנסת. בין היתר היו חשופים פרטיהם של משפחת הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ, השרים נפתלי בנט וישראל כץ, והשחקנית אורנה בנאי. בדיקת ynet העלתה כי באפליקציית "איתור כלבים" של משרד החקלאות, היו חשופים גם פרטיו האישיים של אבנר נתניהו, שמשרת כיום בצה"ל, ובימי שגרה מלווה על ידי מאבטחי השב"כ.

 

ממשרד החקלאות נמסר בתגובה: "המרכז הארצי לרישום כלבים במשרד החקלאות ופיתוח הכפר הוקם על מנת להסדיר את הפיקוח על כלבים במדינת ישראל וליצור מאגר נתונים אחד, כלל ארצי, הכולל בתוכו פרטים של כל הכלבים הרשומים בישראל. החוק להסדרת הפיקוח על כלבים מונה בבירור את הפרטים שחייבים להופיע במאגר. נושא זה אף נידון בכנסת בעת אישור החוק, ושם הוחלט כי האינטרס הציבורי ליצור מאגר מידע אמין ונגיש לציבור גובר על אינטרס צנעת הפרט".

 

עוד נמסר: "הכנסת אף קבעה כי ניתן לפנות למרכז הרישום במשרד בבקשה להסתיר את מספר הטלפון שלך. אם אזרח מעוניין להסתיר את מספר הטלפון שלו הוא יוכל לעשות זאת דרך כפתור 'כתוב לנו' באפליקציה החדשה או דרך פנייה במייל למאגר הכלבים".

 

גורמים במשרד ראש הממשלה מסרו כי "הנושא הועבר לטיפול הגורמים הרלוונטיים". 

 

איתמר אייכנר השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים