שתף קטע נבחר

עוד עיכוב לגז? דרעי נוטה לחכות לממונה חדש על ההגבלים העסקיים

שר הכלכלה מציב עוד מהמורה בפני ראש הממשלה, ומעדיף לחכות לבחירת הממונה על ההגבלים שיטפל במתווה הגז. על תקציב המדינה הוא אמר: "הוא יעבור, אף אחד לא רוצה להביא לבחירות"

 

בנימין נתניהו ואריה דרעי ()
בנימין נתניהו ואריה דרעי

 

עוד מהמורה בדרך לאישור מתווה הגז : שר הכלכלה אריה דרעי אמר היום (ד') בשיחה עם תא כתבי הכנסת כי במקביל לסירובו לחתום על סעיף 52, המעביר אליו את הסמכויות לטיפול בנושא הגז, הוא נוטה להמתין למינוי של ממונה חדש על ההגבלים העסקיים בעוד כחודש. בכך הוא טוען שגם אישור המתווה בכנסת לא יספק אותו, מה שאמור לעכב שוב את יישומו בפועל.

 

סוגיית "סעיף 52" מעכבת את אישור המתווה למעשה מאז הצגתו. לאחר התפטרותו של הממונה הקודם על ההגבלים העסקיים, דיוויד גילה, ניתנה לדרעי האפשרות לחתום על הסעיף, לקחת את הסמכויות אליו ולסיים את סאגת המתווה. אולם דרעי בחר לא לעשות זאת.

 

מתווה הגז אמנם אושר בממשלה, אולם המערכה המורכבת יותר ממתינה בהצבעה בכנסת, מאחר ששלושה שרים - משה כחלון, יואב גלנט וחיים כץ - יימנעו בשל ניגוד עניינים, ובכך עלול להתבטל הרוב הזעום ממילא של קואליציית ה-61. בקואליציה מנסים לגייס רוב אך מודים שלא יוכלו להסתמך רק על יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן שיסייע בהעברת המתווה.

 

בעקבות הודעתו של דרעי ירדו בצהריים מניות הגז בבורסה בתל אביב. מניית דלק ירדה בכ-4.7 אחוזים, מניית אבנר ירדה ב-4 אחוזים ומניית רציו ירדה ב-4.3 אחוזים.

 

 

בשיחה עם הכתבים התייחס דרעי גם לנושאים פוליטיים. לדבריו, הוא וכחלון לא יתנגדו למינוי שר מהליכוד במקום דני דנון שעוזב לתפקיד באו"ם.

זאת בניגוד להערכה שהם יתנגדו ויטענו שמינוי יעקב ליצמן לשר הבריאות ממלא את התקן בממשלה.

 

דרעי התייחס גם למצב הקואליציה ואמר כי הוא לא רואה דרך להרחיב אותה כעת: "אני מדבר עם ליברמן ולא רואה סיכוי שהוא ייכנס. הייתי בהלם כשהוא הודיע שלא ייכנס. לא העליתי זאת על דעתי".

 

על תקציב המדינה העומד לפני אישור אמר: "הוא יעבור ולממשלה תהיה יציבות עד 2017. ש"ס, יהדות התורה וכולנו יצביעו בעד. אני לא מכיר מישהו בליכוד שייקח על עצמו אחריות לבחירות, ואני לא רואה 61 ח"כים אחרים שמצביעים על ראש ממשלה אחר. אפשר לפזר את הכנסת בבחירות, אבל גם את זה אני לא רואה. לפיד וליברמן שאומרים שבתחילת 2016 יש בחירות? קטונתי. זה נשמע יותר כמו תחושות בטן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
השר אריה דרעי
צילום: עידו ארז
מומלצים