שתף קטע נבחר

מה הקשר בין רותי מחדרה, ל-מינג משנחאי?

השינויים החדים שארעו השבוע בבורסות העולם מזכירות לכולנו, עד כמה גדולה התלות ההדדית בינינו. השקעה כושלת של משקיע בסין פוגעת בכיס של פנסיונר בישראל. לדברי ד"ר לייטמן, רק כאשר נכיר את חוקי המערכת האנושית הגלובלית, נזכה לחיים טובים יותר. אז איך עושים את זה?

בשיתוף ארגון "קבלה לעם"

 

התנודתיות החריפה בבורסות, בהמשך לירידות השערים החדות בשוקי המניות בעולם ולעליות שבאו לאחר מכן, הגיעה גם לישראל. אין כמו השווקים הפיננסיים כדי להדגים את התלות ההדדית בין אנשים, מדינות, עמים ושווקים ברחבי העולם, שהפך לכפר גלובלי אחד.

 

לטורים הקודמים של ד"ר לייטמן

מי אתה עם ישראל?

הסכם הגרעין האיראני? לא הבעיה שלנו

 

העולם נעשה מקושר יותר ויותר. זו הסיבה שמפולת פיננסית והאטה כלכלית בסין אינם אירוע מקומי, אלא מתפתחים לאירוע בעל השלכות כלל עולמיות. לכאורה, הכלכלה הישראלית לא הייתה אמורה להיות מושפעת מנפילת השווקים בסין ולמרות זאת זה קרה. מה שמוכיח כי קיים קשר הדוק בין כספי הפנסיה שתקבל רותי מחדרה, להשקעה הכושלת של לי-מינג משנחאי.

 

הדרמה העולמית הזו מדגימה לנו עד כמה המערכת לא תוכל להיות מאוזנת - אלא אם חלקיה יהיו מורכבים ומחוברים היטב. עד אז, המערכת תמשיך להיות רגישה, וכל פיצוץ קטן יזעזע את כולה.

 

כולנו בסירה אחת

חכמת הקבלה היא חכמת החיבור. היא חוקרת את הקשרים בין בני האדם ובטבע כולו מאז ומעולם. לפי חכמה זו, אפשר לבצע את ההתאמה של היחסים בינינו לתלות הדדית, רק אם נכיר את חוקי המערכת האנושית הגלובלית. ובמערכת הזו, כלולות כל מערכות החיים בינינו, לרבות השווקים הפיננסיים.

 

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

בעבר לא נזקקנו לחוקים האלה, ולכן חכמת הקבלה הייתה נסתרת ומתי מעט עסקו בה. הצורך בחכמה ובידע הזה הופכים אקטואליים רק מרגע שהעולם הפך לגלובלי והתלות ההדדית בינינו הושלמה. כיום, עת הקשר בינינו הולך ומתהדק, הוא מחייב אותנו ללמוד את חוקי העולם החדש, הגלובלי והמקושר. אין לנו ברירה אחרת. לימוד החוקים על פי שיטת החיבור יאפשר לנו ליצור את הסדר הנכון בחברה האנושית בכללותה.

 

כשאדם יודע כיצד להתחבר יחד בקשר נכון מתוך הבנה שכולנו תלויים זה בזה, התוצאה תהיה חיים טובים לכולנו. זה הייחוד של חכמת הקבלה, שהעולם זקוק לה היום יותר מכל דבר אחר.

 

לכן, הפיתרון למשבר בבורסה, למשבר הפנסיה של רותי מחדרה ולמשברים הנוספים המשחרים לפתחנו, איננו טמון באמצעים הכלכליים המסורתיים, אלא ביצירת קשר מתוקן, מאוזן וטוב בינינו. עלינו ללמוד לבנות מערכת יחסים נכונה ומאוזנת וכך נזכה כולנו בחיים טובים ושלווים.

 

לסדרת שיחות בנושא כלכלה וחברה עם ד"ר לייטמן הקליקו כאן

 

לקריאת המאמר בשפה הרוסית, הקליקו כאן

 

ד"ר מיכאל לייטמן עומד בראש ארגון קבלה לעם העולמי. מדי יום מעניק ד"ר לייטמן שיעורי קבלה המשודרים ב ערוץ 66 , ובימי ראשון בשעה 20:00 עונה על שאלות המאזינים ב רדיו 103FM

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טים נוקס
הרב ד"ר מיכאל לייטמן
צילום: טים נוקס
מומלצים