שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הבן המפרנס נהרג, היישוב התגייס לעזור
  תומר יצחק עבד בכמה עבודות כדי לכלכל את משפחתו במבשרת ציון. לפני שבוע וחצי נהרג בתאונת דרכים, ואנשי היישוב פתחו במסע התרמה נרחב. "איבדתי את שמחת החיים שלי", אומרת אמו. כתב האישום מייחס לנהג הריגה

   

  במשפחת יצחק מבכים את מות הבן    (צילום: אלי מנדלבאום)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  תומר יצחק שנהרג בתאונת דרכים בשדרות ציון בירושלים היה בן מפרנס יחיד למשפחתו. במחווה מרגשת של תושבי מבשרת ציון הם החלו לאסוף תרומות כדי לעזור למשפחתו של ההרוג, שמתקשה כלכלית. "הוא עבד שעות נוספות, הכול בשביל המשפחה", סיפר דודו.

   

  יצחק בן ה-24 נהרג לפני שבוע וחצי לאחר שחזר מבילוי במרכז העיר יחד עם חבריו. על פי כתב האישום נגד הנהג אוראל מנו, שבו מיוחסת לו עבירה של הריגה, הוא נסע בפראות תחת השפעת סמים ואלכוהול, ולא האט את מהירות נסיעתו אף שאחת הנוסעים ברכב הפצירה בו לעשות זאת. הרכב התהפך ויצחק עף ממנו ונפצע אנושות. מותו נקבע בבית החולים הדסה עין כרם. על פי האישום, לאחר התאונה ניסה מנו להתחמק מאחריות וסיפר לשוטרים שהיו במקום כי לא הוא נהג ברכב והוא הגיע למקום במונית.

   

  "תומר פרנס את המשפחה. יש לו אח גדול ואח קטן בן 14, אמו עקרת בית והוא סעד את אביו החולה", סיפרה מורן שבתאי, מכרה של המשפחה וממארגנות מסע ההתרמה למשפחה. "המשפחה חיה במצוקה והלב נקרע". היוזמה החלה להתפשט ברחבי מבשרת ציון, גם בזכות קבוצות תושבים ברשתות חברתיות והתוצאות לא איחרו לבוא.

  תומר יצחק ז"ל (צילום: אלי מנדלבאום)
  תומר יצחק ז"ל(צילום: אלי מנדלבאום)

  שבי, אביו של תומר. תמיד עזר (צילום: אלי מנדלבאום)
  שבי, אביו של תומר. תמיד עזר(צילום: אלי מנדלבאום)

  לדברי שבתאי, איסוף הכספים החל כבר עם מותו של תומר שהמשפחה נזקקה למימון הוצאות הלוויה ואוכל לשבעה. "אספנו כספים כדי שיהיה מימון למחיה בשנה הקרובה וגם כדי לשפץ את הבית שנמצא במצב לא טוב", אמרה שבתאי. "קנינו דברים הכרחיים, תנור ורהיטים. בשבעה בזכות תורמים הצלחנו להביא כריכים ובקבוקי שתייה, כלים חד-פעמיים, כיסאות, כעת אנחנו אוספים כספים נוספים".

   

  בבית משפחת יצחק ביכו את אובדן הבן. "בעלי העיר אותי ובדלת היה שוטר עם מנהלת של לשכת הרווחה", סיפרה האם דפנה. "הוא בישר לי על תומר ואמר לי 'הבן נהרג בתאונת דרכים'. באותו רגע שזה קרה חרב עולמי. כל שמחת החיים שלי הלכה. איבדתי בן מאוד יקר. תומר היה ילד מדהים, יד ימיני, תמיד תמך בי ברגעים הכי קשים. היה ילד הכי חכם. שירת בחיל האוויר, היה כבאי מצטיין וילד טוב, תמיד עם חיוך נצחי על הפנים".

   

  החשוד בדריסה מובא להארכת מעצרו    (צילום:אלי מנדלבאום)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  האב שבי סיפר כי בנו תמך בכל ההיבטים הכלכליים בבית. "הוא היה ילד אחראי שגילה אחריות בבית וגילה אחריות בחוץ. מבחינה כלכלית פעם אני ופעם הוא. הוא עבד, הוא עזר לי, אם היה צריך לשלם פעם חשמל או ארנונה הוא היה אומר לי – 'קח אבא תשלם'. נותן לי כסף כל חודש. היום החברים לא עוזבים אותי לרגע, גם מבחינה כלכלית – אומרים לי מה שאתה צריך".

   

  יניר, דודו של תומר, אמר כי מבצע ההתרמה הכרחי למשפחה. "תומר היה עושה הכול כדי לפרנס את המשפחה

  ולעשות מה שהוא יכול. אנחנו מנסים להתארגן כדי לעזור למשפחה גם מבחינה כלכלית וגם מבחינת שיפוץ הבית. המצב לא טוב, יש קשיים ויש חובות. אנחנו מנסים להתארגן, כל מי שיכול לנסות לעזור ולתרום כדי להרים את המשפחה הזאת שוב ולגרום להם להתחיל מההתחלה".

   

  תרומות למשפחה ניתן להעביר לחשבון בבנק לאומי סניף 903 חשבון 3329480 ע"ש מורן שבתאי בנאמנות דפנה ושבתאי יצחק (ההורים של תומר)

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הבן המפרנס נהרג, היישוב התגייס לעזור"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים