שתף קטע נבחר

900 מיליון שקל למגזר. ליברמן: ירייה ברגל

הרשויות הערביות איימו לא לפתוח את הלימודים אם לא יקבלו תוספת תקציב משמעותית. בפגישה בין ח"כים ערבים לנתניהו סוכם על תוכנית רב-שנתית, והשביתה בוטלה. ליברמן תקף: "בבחירות הוא הזהיר שהם נוהרים לקלפיות"

כחצי שנה אחרי יום הבחירות וההתבטאות על "הערבים שנוהרים לקלפיות", נפגש היום (ב') ראש הממשלה בנימין נתניהו עם קבוצת ח"כים מהרשימה המשותפת במטרה למנוע את השביתה שתוכננה במגזר במחאה על מחסור בתקציבים לשיפור תשתיות ליישובים הערבים. בתום הפגישה הגיע נתניהו להסכם עם שלפיו הממשלה תעביר 900 מיליון שקל לרשויות הערביות במסגרת "תוכנית רב-שנתית לצמצום פערים וקידום שינויים מבניים". יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן כינה זאת "ירייה ברגל של המדינה הציונית".

 

בפגישה השתתפו ראש הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה, והח"כים אחמד טיבי, ג'מאל זחאלקה ומסעוד גנאיים, ויו"ר פורום ראשי הרשויות הערביות מאזן גנאים. בין היתר סוכמו על תוספות תקציביות חד-פעמיות לחיזוק הרשויות המקומיות במגזר הערבי.

ליברמן. תוקף את העברת התקציבים (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ליברמן. תוקף את העברת התקציבים(צילום: גיל יוחנן)

 

על פי הודעת משרד ראש הממשלה, התוספות החד פעמיות כוללות בין תגבור התמיכה בתקציב השוטף של הרשויות המקומיות במגזר (150 מיליון שקל), תקצוב של 350 מיליון שקל (על פני חמש שנים) של רשויות מקומיות מצטיינות במגזר הערבי, קידום תכניות לחינוך בלתי פורמלי ברשויות הערביות (135 מיליון שקל). ועוד.

 

ראש הממשלה נתניהו אמר לאחר מכן: "התוכנית היא תיקון משמעותי וצעד נוסף שנועד לשלב את אזרחי ישראל הערבים בחברה הישראלית כשווים בין שווים".

 

בתגובה בחר יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן לתקוף את נתניהו בעמוד הפייסבוק שלו: "החלטתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לתת לאיימן עודה ושותפיו האנטי-ציוניים הישג בצורת הודעה בסיום הפגישה עימם על העברת 900 מיליון שקל לרשויות הערביות, היא מעשה שהוא בבחינת ירייה ברגל של המדינה הציונית. אותו נתניהו שהזהיר מפני הערבים הנוהרים לקלפיות באוטובוסים מסייע לאלו מביניהם שרוצים לראות את היהודים מגורשים מכאן באוטובוסים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הח"כים איימן עודה וג'מאל זחאלקה
מומלצים