שתף קטע נבחר

פרשת מעונות רה"מ: סיידוף ייחקר באזהרה

כמה חודשים לאחר שמסר עדות שלא הובילה לפריצת דרך, סמנכ"ל משרד ראש הממשלה ייחקר ביאח"ה

סמנכ"ל משרד ראש הממשלה נקרא לחקירה ביחידה הארצית לחקירות הונאה: עזרא סיידוף ייחקר באזהרה ביום ראשון הקרוב ביאח"ה, כחלק מפרשת מעונות ראש הממשלה. חקירתו תיערך כמה חודשים לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין הורה לפתוח בחקירה פלילית בנוגע לכמה עניינים הקשורים בהתנהלות מעונות ראש הממשלה.

 

וינשטיין אימץ באותה החלטה את המלצת פרקליט המדינה וראש האגף לחקירות ולמודיעין במשטרת ישראל. הוא אף העביר לנציבות שירות המדינה את חומר החקירה באשר לפעילות סיידוף, סמנכ"ל משרד ראש הממשלה והאחראי על הכספים, כדי שתישקל השעייתו מתפקידו.

 

האיש שאישר את כל ההוצאות  החריגות בבתי ראש הממשלה. סיידוף (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
האיש שאישר את כל ההוצאות החריגות בבתי ראש הממשלה. סיידוף(צילום: גיל יוחנן)

סיידוף נחקר בעבר כעד, אך אותה חקירה לא הובילה לפריצת דרך וצוות החקירה המשטרתי היה סבור כי רק חקירה באזהרה עשויה להביא לחקר האמת בפרשה. 

 

ב-1980, כאשר עבד במשרד הדתות, נעצר סיידוף והורשע בקבלת שוחד מקבלן חשמל, והשופט הטיל עליו כמה חודשי מאסר שככל הנראה הומרו לאחר מכן לעונש אחר. למרות העבירה שבה הורשע, התקבל סיידוף לעבודה כחשמלאי במשרד ראש הממשלה ולאחר תקופה קצרה נבחר במכרז לשמש ראש אגף המשק והבינוי. מחשש שישוב וימעד בענייני כספים, לאחר שהורשע בקבלת שוחד, הוחלט בנציבות שירות המדינה לאסור עליו לטפל בנושאים כספיים אלא אם יבקש אישור מיוחד לשינוי ההחלטה המקורית.

 

ב-2010 קידם נתניהו את סיידוף לתפקיד סמנכ"ל בכיר לנכסים ולמבצעים, ובניגוד להנחיית נציבות שירות המדינה יש לו כיום הרשאה לחתום על התקשרויות כספיות עד סכום של חצי מיליון שקל.

עם זאת, בקשה שלו לנציבות לשינוי ההחלטה לא נשלחה עד היום.

 

לפי הממצאים הכלולים בדו"ח מבקר המדינה, ולפי העדויות שמסרו מני נפתלי, גיא אליהו ועמנואל סרי שעבדו במעון ראש הממשלה - סיידוף היה האיש שאישר את כל ההוצאות החריגות במעונות בקיסריה ובירושלים.

 

על פי העדויות הוא היה זה שיזם את ההתקשרות עם החשמלאי אבי פחימה בבית בקיסריה בניגוד להנחיה מפורשת של ועדת השלושה, והוא שאישר את הזמנת האוכל ממסעדות היוקרה בירושלים אף שעבדה מבשלת בבית ראש הממשלה. כמו כן, אליו פנו העובדים שביקשו לקבל החזרים כספיים לאחר שקנו מכיסם כדורים נגד צינון וארוחות לנתניהו ולרעייתו, אך כשאלה הגישו לו את הקבלות הם נדחו ונאלצו לספוג את ההוצאה מכיסם הפרטי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים