שתף קטע נבחר

נוצרים הפגינו: "די לאפליית תקציבים בחינוך"

השביתה בבתי הספר הנוצריים נמשכה זה היום השלישי. מאות הפגינו ברמלה במחאה על החלטת משרד החינוך לקצץ בתקציבי המוסדות הנוצריים: "מגיע לנו ללמוד כמו כל תלמיד בישראל, על הממשלה לתמוך ולא להכשיל"

 

"הממשלה הורסת את עתיד הילדים שלנו". יומיים אחרי פתיחת שנת הלימודים התייצבו אמש (יום ה') מאות תלמידים, הורים ומורים ברמלה ומחו נגד החלטת משרד החינוך לקצץ בתקציבי בתי הספר הנוצריים. המפגינים קראו להמשיך בשביתה שנמשכה זה היום השלישי והכריזו כי בכוונתם לעלות בתחילת השבוע הבא לירושלים כדי למחות מול משרד ראש הממשלה.

 

הגורמים השונים שקשורים לבתי הספר הנוצריים ציינו כי הם מתעקשים להימנע מחידוש הלימודים עד שהממשלה תיענה לדרישותיהם. המפגינים חסמו את רחוב הרצל, הגיעו בהמשך לבניין עיריית רמלה וצעדו לרחובות נוספים בעיר. "די לאפליית תקציבים להשכלה", קראו המפגינים. "בגלל קיצוץ בתקציבים ילדינו לא לומדים".

המפגינים ברמלה, אמש (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
המפגינים ברמלה, אמש(צילום: חסן שעלאן)

 (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
(צילום: חסן שעלאן)

 (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
(צילום: חסן שעלאן)

רוזלין מטר, שטרם החלה את לימודיה בכיתה י"א, אמרה ל-ynet כי "אנחנו אזרחים שווים וההורים שלי משלמים מסים, אבל לצערי אנחנו מקופחים. אנחנו ממשיכים בשביתה ואין לנו מה לעשות. הממשלה מבקשת מאיתנו דברים לא הגיוניים ואנחנו לא מוכנים לעמוד בזה. המצב הקיים פוגע בלימודים, מגיע לנו ללמוד כמו לכל תלמיד בישראל. אנחנו מפספסים חומרים בשנה הכי חשובה בחיינו".

 

נדיה מנייר, תלמידה שנכחה אף היא בהפגנה, אמרה: "נמשיך בשביתה עד שנקבל את כל הזכויות שמגיעות לנו. בתי הספר שלנו ידועים במצוינות והצלחה, והתשובה של הממשלה אלינו היא רק קיצוצים.

זה פוגע בשנה הכי חשובה עבורנו. יש לנו בכיתה י"א המון בגרויות ואנחנו חייבים להצליח. אם הממשלה תתעקש, היא תהרוס את העתיד שלנו. על הממשלה לתמוך ולא להכשיל אותנו".

 

מוסא סאבא, הורה לתלמיד במגזר, אמר: "בתי הספר הפרטיים בארץ מנוהלים ברובם על ידי כנסיות או אגודות נוצריות שקיימות עוד לפני קום המדינה. בתי הספר האלה הביאו אלפים למצוינות ורבים מבוגרי בתי הספר שלנו הם בעלי מעמד והשפעה בחברה. אנחנו לא סוג ב', אנחנו סוג א'. לצערנו חל קיצוץ נרחב בתקציב שלנו בשנים האחרונות, והתקציב הזה גם ככה היה נמוך".

 

בסך הכול מושבתים 47 בתי ספר נוצרים, שבהם לומדים 33 אלף תלמידים. במשרד החינוך אמרו השבוע כי "המוסד החינוכי מתוקצב באופן שוויוני כמו כל המוסדות המוכרים שאינם רשמיים במדינת ישראל. לא חל כל קיצוץ בשנת הלימודים האחרונה, ולא יחול כל קיצוץ בשנת הלימודים הקרובה. משרד החינוך מקיים עם נציגי המוסד החינוכי מפגשים משותפים, וכל החלופות שהועלו במפגשים אלה נעשו בשיתוף וללא כל כפייה. משרד החינוך ימשיך לקיים דיאלוג משותף".


פורסם לראשונה 03/09/2015 22:54

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חסן שעלאן
המפגינים ברמלה
צילום: חסן שעלאן
מומלצים