שתף קטע נבחר

בן 11 ירה למוות בנער בארה"ב

לפי המשטרה בסנט לואיס הילד שמר על אחותו הקטנה כשירה בפורץ בן 16. עדי ראייה: זו לא הייתה פריצה, השניים התווכחו והילד ירה בו בדם קר

ילד בן 11 מסנט לואיס שבמיזורי, ארה"ב, שמר אמש על אחותו בת ה-4 בביתם. לפי המשטרה בעיר, בזמן שהשניים היו לבד נער בן 16 ניסה לפרוץ פעמיים למקום. לבסוף קצת אחרי השעה 14:00 פתח הנער את הדלת, ואז ירה בו בן ה-11 יריה אחת בראש שהרגה אותו.

 

"זה מטריד ומראה שליותר מדי אנשים צעירים יש גישה לאקדחים, והתוצאות הן בדרך כלל טרגיות", אמר שוטר שהגיע למקום. כוחות המשטרה מצאו שם את גופתו של בן ה-16 מוטלת בחזית הבית. הוא הוסיף שככל הנראה היה פורץ נוסף.

בוחנים את זירת הירי ()
בוחנים את זירת הירי

אך לפי דונה ג'קסון, שכנה מהצד השני של הרחוב, דווקא הילד בן ה-11 הוא האשם באירוע. לגרסתה השניים שוחחו סמוך לכניסה לבית, ואז מסיבה לא ברורה ירה הילד בבן ה-16. "זו לא הייתה פריצה", אמרה ג'קסון, "הוא ירה לו בראש". לדבריה האירוע היה טראומטי, "לא הייתה סיבה לכך שזה יקרה כמו שזה קרה. זה היה מאוד עצוב".

 

ג'זמין קלארק, עדה נוספת, אמרה שבן ה-11 עמד במרפסת הקדמית כשקרא לנער להתקרב אליו. היא חשבה שבן ה-16 רצה למכור לו טלפון נייד. אך כשניגש לקדמת הבית ירה בו הילד. אננה קארבין, שגרה בקרבת המקום, אמרה שבן ה-11 פרץ לביתה בעבר וגנב טלפונים סלולריים. בתחנת טלוויזיה מקומית דיווחו על אישה נוספת שטוענת שהשניים התווכחו ביניהם בקול לפני האירוע.

 

בתגובה לעדויות האלה שהציג לו העיתון המקומי הסיינט לואיס פוסט דיספאץ', הסמל שלמן הסביר שהחקירה עוד בעיצומה. "ישנם עוד הרבה, הרבה ראיונות שאנחנו צריכים לערוך", אמר השוטר, "אנחנו מבקשים מכל מי שיש לו מידע רלוונטי בעניין להודיע לנו על כך".

 

שתי שאלות נוספות מרחפות מעל המקרה. ראשית, מדוע שני הילדים היו בבית לבדם. שנית, כיצד הגיע אקדח להישג ידיו של בן 11.

 אמם של הילדים הסבירה שרכשה את כלי הנשק בעקבות מספר ניסיונות פריצה קודמים למקום. לדברי המשטרה המקומית, היא משתפת פעולה עם החקירה.

 

זהו המקרה השלישי במחוז סנט לואיס במיזורי בשבועות האחרונים בו נהרגו ילדים מירי אקדח. לפני שבועיים ג'מיילה בולדן בת ה-9 נורתה למוות מכדור תועה בעיירה פרגוסון כשהכינה שיעורים על מיטתה של אמה. היורה שנתפס הודה במעשה, אך טען שלא התכוון. שבוע אחרי כן פעוט בן פחות משנתיים ירה בעצמו בטעות בבית סבתו ומותו הוכרז לאחר מכן בבית חולים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים