שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בזכות מכ"ם חדש: זמן ההתרעה מפצמ"רים הוארך ל-13 שניות
  הארכת זמן ההתרעה של "צבע אדום" בעוטף עזה: מערכת שהותקנה ליד הרצועה מאריכה באופן דרמטי את הזמן המאפשר להגיע למרחב מוגן, שעמד על 5 שניות בלבד. בצוק איתן גבו הפצמ"רים עשרות קורבנות - חיילים ואזרחים. גם תוכנית "המכשול" מחכה לאישור ותקצוב של משרד הביטחון

   

   

  מערכת מכ"ם שתוסיף 8-7 שניות לצבע אדום (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
  מערכת מכ"ם שתוסיף 8-7 שניות לצבע אדום(צילום: דובר צה"ל)

   

  שיפור בהתרעה לתושבי עוטף עזה: לאחרונה עבר בהצלחה ניסוי של מערכת מכ"ם חדשה שתשפר ב-8-7 שניות את זמן ההתרעה מפני ירי מרגמות. פיקוד דרום וחברות ביטחוניות השלימו בשבועות האחרונים את פריסת המערכת, וההערכה היא שבאמצע החודש הבא היא תחל לפעול באופן מבצעי.

   

  קיצור זמן ההתרעה מפני פצמ"רים היה צורך שעמו התמודדה מערכת הביטחון לאורך שנים ארוכות ובעיקר מאז מבצע צוק איתן. עד כה ניתנו לתושבי עוטף עזה כחמש שניות בלבד מרגע הישמע אזעקת "צבע אדום" ועד ההתפוצצות, וכעת יהיו להם 13-12 שניות לרוץ למרחב המוגן.

   

  פגיעת פצמ"ר באשכול במהלך צוק איתן    (צילום: ג'ורג' גינסברג )

  פגיעת פצמ"ר באשכול במהלך צוק איתן    (צילום: ג'ורג' גינסברג )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  על רקע זמן התגובה המזערי גרם ירי פצצות המרגמה למות עשרות אזרחים וחיילים במלחמה בקיץ שעבר. בהם היו דרור חנין שהגיע לחלק מזון במחסום ארז, דניאל טרגרמן בן ה-4 מקיבוץ נחל עוז, חברי הקיבוץ נירים זאב עציון ושחר מלמד שנהרגו בשעה האחרונה של המבצע,
  ושני אירועים של פגיעה בשטחי כינוס של חיילים.

   

  במקביל מתקדמת תוכנית "המכשול", שבמסגרתה מוקמת גדר חכמה סביב רצועת עזה. בפיקוד הדרום השלימו את התוכניות וכעת ממתינים לאישור סופי של משרד הביטחון לתקצוב הפרויקט.

   

  מדובר בגדר הדומה לזו שישראל הציבה על גבול מצרים, אלא שסביב רצועת עזה היא תכלול מערכות טכנולוגיות מתקדמות. עם קבלת התקציב הראשוני הוא תותקן לאורך הגבול לפי רמת האיום מול כל יישוב.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עידו ארז
  ארכיון. פגיעת פצמ"ר ביישוב סופה
  צילום: עידו ארז
  מומלצים