שתף קטע נבחר

"כמו במחנה פליטים": שביתה בבי"ס בטייבה

אין מים בשירותים ובברזיות, אין מדרכה או הסדרי תנועה בכביש הגישה, וגם תקן המורים לא מלא. ההורים בבי"ס אג'יאל שובתים "עד שנקבל מה שמגיע לנו"

 

 

אין מים בבית הספר – ו-300 תלמידים נשארו בבית: ועד ההורים בבית ספר היסודי אג'יאל בטייבה פתח בשביתה היום (ג') על רקע בעיות התשתית, הצפיפות והחוסר במורים במוסד. "נעמוד על שלנו עד שנקבל את המגיע לנו", מאיימים ההורים.

 

בשעות הבוקר הפגינו הורים לתלמידים בכניסה לבית הספר והניפו כרזות שעליהן נכתב בין השאר: "אני לא סרדין בכיתה", "משרד החינוך - אתם ישנים ומנותקים מהמציאות".

 

אחד מחברי הוועד, שאדי בראנסי, סיפר ל-ynet: "סיבת השביתה היא ליקויים שתלויים ברשות המקומית. למשל, דרך הגישה לבית הספר, שאין בה מדרכה, מעקה בטיחות או הסדרי תנועה. אנחנו מרגישים כמו במחנה פליטים. בנוסף, בתוך מבנה בית הספר חסר לתלמידים צל ויש הפסקות מים בתדירות גבוהה.

 

"מבחינתי שהילדים לא ילמדו עוד חודשיים. היום בעידן האינטרנט לא חסר מידע. אפשר ללמוד הכול מחוץ לבית הספר. הוא מסגרת חשובה אבל לא היחידה. מבחינתנו השביתה פתוחה והשמים הם הגבול".

הפגנת ההורים בבית הספר אג'יאל, הבוקר (צילום: חסן שעלאן ) (צילום: חסן שעלאן )
הפגנת ההורים בבית הספר אג'יאל, הבוקר(צילום: חסן שעלאן )

 (צילום: חסן שעלאן ) (צילום: חסן שעלאן )
(צילום: חסן שעלאן )

מעיריית טייבה נמסר בתגובה: "השביתה לא מוצדקת. מסכנים התלמידים, שעל גבם מנהלים ההורים את המאבקים שלהם. בית ספר אג'יאל הוא חדש ומוכן כהלכה. יש בו את כל הצרכים הנדרשים. המאבק הוא לא מול העירייה אלא מול משרד החינוך בנושא איכות המורים. ועד ההורים משתמש בתלמידים כקורבן לדרישותיו".

 

ממשרד החינוך נמסר: "כל הנושאים הקשורים לתחזוקה הם באחריות הרשות המקומית. המשרד יבדוק כיצד ניתן לסייע. באשר לטענה כי קיים חוסר במורים - אין יסוד לטענה".

 

ראש ועד ההורים עדנאן ג'באלי אמר: "אין מצב שהתלמידים ילמדו באווירה כזאת. אי-אפשר להשאיר אותם ללא מים. כל הזמן הנהלת בית הספר נאלצת לקנות בקבוקי מים כדי לספק לתלמידים".

 

אחד המורים בבית הספר הוסיף: "רוב הזמן אין לנו מים לשתייה ולשימוש בשירותים. לפעמים אנחנו יוצאים מבית הספר ומחפשים שירותים במקומות אחרים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חסן שעלאן
הורים בבית הספר אג'יאל בטייבה, היום
צילום: חסן שעלאן
מומלצים