שתף קטע נבחר

בורג: בבחירות ללא הסכם - אשקול את דרכי

רמז כי הוא עשוי להתמודד מול ברק. הח"כים של ישראל אחת תקפו את ברק, שבתגובה הודיע להם כי "אנחנו לוחמים בשוחות ואי אפשר לעזוב באמצע". הערב הם ייפגשו לארוחת ערב בכוכב יאיר

שבוע הכישלונות בכנסת הוציא את אנשי ישראל אחת מהכלים, והם התחילו לתקוף את ברק. במסדרונות הכנסת כבר מדברים על אפשרות שבבחירות הקרובות, אם יוקדמו, יגלה ברק מולו שני מועמדים שינסו לכבוש את ראשות המפלגה: אברהם בורג ושלמה בן עמי. בעוד שבן עמי לא מתייחס לשמועות, בורג, שידוע זה מכבר כי הוא מתכנן להתמודד בבוא העת על ראשות הממשלה, אמר בכנסת כי אם הבחירות יוקדמו ללא שברק ישיג הסכם שלום - הוא ישקול את דרכו.
ישיבת סיעת "ישראל אחת" התנהלה אתמול (יום ד') באווירה קשה במיוחד. חברי הכנסת התלוננו על הזחיחות בה מנהל ברק את ענייני המדינה ועל חוסר שיתוף במהלכים הפוליטיים והמדיניים.
גם השר שמעון פרס נכח בדיון וישב בפנים חתומות כששמע את תלונות חברי הכנסת. ברק, בנאום קרבי ותקיף, נזף בתגובה בחברי הכנסת. ברק אמר כי שני ארועים קשים עברו על הסיעה בשבוע האחרון: בחירתו של קצב וההצבעה על פיזור הכנסת. "העיניים של כולם נשואות אלינו", אמר ברק, "דרושה נחישות ולא תבוסתנות ובכיינות".
ברק המשיך במסכת הנזיפות ואמר לחברי הכנסת, "מי שקשה לו שיעמוד בצד ואנו נמשיך את ההסתערות רק עם אלה שיש להם רוח לחימה. החלטנו להסתער על יעד. התקרבנו אליו ועכשיו אנו נמצאים בלחימה בתוך השוחות. זה שלב קשה", אומר ברק "אבל אי אפשר לעזוב באמצע. מי שחשב ששרנסקי ולוי יהיו איתנו בשלב הזה השלה את עצמו".
לדברי ברק, הוא מתכוון בקרוב להגיע להסכם ולהביא אותו לעם, שכן "הכנסת היא לא מעל העם". אמירה זו עוררה ויכוח בסיעה. ח"כ עוזי ברעם אמר בתגובה כי ברק לא יכול להגיד שהעם מעל לכנסת כי בכך הוא פוגע קשות במעמד הכנסת. ברעם המשיך ואמר כי אי אפשר לומר לציבור כל הזמן כי הכל טוב. ו"צריך לומר את האמת". גם אברום בורג לא התרשם מהאופטימיות של ברק ואמר כי הוא מתנצל שהוא לא מספיק מתוחכם כדי להבין למה הכל ורוד: "אנחנו עלולים למצוא את עצמנו בלי פלטפורמה פוליטית, המפלגה יכולה להעלם. הציבור לא מתעניין רק בשלום", אמר בורג, "אלא גם ביחסי דת ומדינה, בבעיות חברתיות, כלכליות ואחרות שלא קיימנו עליהם דיון אידיאולוגי כבר הרבה זמן".
בורג פנה לברק ואמר לו כי ללא המותג המפלגתי הוא יכול לאבד 20 אחוז מהקולות. "אתה תיראה כמו איציק מרדכי ובני בגין במרוץ לראשות הממשלה". אם אתה רוצה להחליט על המהלכים לבד - תמצא את עצמך לבד. אם אתה רוצה את האנשים – תשתף אותם".
לאחר הישיבה הקשה הזמין ברק את חברי הסיעה ובנות זוגם לארוחת ערב היום (יום ה') בביתו בכוכב יאיר. אולי נאוה והאווירה הביתית יעמעמו את האווירה הקשה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אי-פי
טענות על זחיחות דעת. ברק
אי-פי
אתר הכנסת
ביקורת קשה. בורג
אתר הכנסת
אתר הכנסת
לא לעקוף את הכנסת. ברעם
אתר הכנסת
מומלצים